Kaip protingai išsirinkti lagaminą?

22. jūnijs
Kaip protingai išsirinkti lagaminą?

Planuojate kelionę ir mąstote ne tik apie tai, kokius daiktus su savimi pasiimti, bet ir kaip juos sudėti? Tinkamai pasirinktas lengvas ir patvarus lagaminas – kiekvienos sėkmingos kelionės mažesnis ar didesnis ingredientas. Kaip išsirinkti idealų lagaminą? Pasirinkimas priklauso nuo transporto priemonės, kuria keliaujama. Vienoks lagaminas pasiteisins lėktuve, kitoks labiau tinkamas kelionėms traukiniu. Dėl šitos priežasties visada reikia atsižvelgti į individualų kelionės stilių. Varlė.lt specialistai pataria, kaip išsirinkti patvarų ir praktišką lagaminą.

Renkantis lagaminą Varlė.lt specialistai pataria atsakyti į 3 pagrindinius klausimus:

 • Kokia transporto priemone keliausite?
 • Kuriam laikui išvažiuojate?
 • Ką dėsite į lagaminą?

Lagamino talpa ir dydis

Visų pirma reikėtų nuspręsti ir sąžiningai atsakyti sau, kuo tikrai kelionėje naudositės ir kiek suvenyrų ketinate atsivežti. Atsižvelgę į šiuos aspektus, tikrai neturėsite didelių bėdų pakuodami bagažą. Taip pat pagelbėti galėtų žemiau pateikta schema.

Pasitaiko, jog gamintojas nepateikia lagamino talpos, tik jo išmatavimus. Tačiau tai nėra bėda, nes žinant išmatavimus labai paprasta savarankiškai ją paskaičiuoti pagal tokią formulę:

aukštis x plotis x gylis = talpa.

1000 cm3 atitinka 1 litrą.

Ratukai

Paprastai lagaminai turi du arba keturis ratukus. Jei išvažiuojate trumpam laikui ir jums reikia nedidelio lagamino, rekomenduojama rinktis mažą dviejų ratukų variantą, kuris pasižymi kur kas patogesniu ir greitesniu manevravimu. Pasak Varlė.lt specialistų, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, ar ratukai yra apvilkti, nes gali būti pažeisti, kai judėsite siaurame traukinio koridoriuje ar tarp lėktuvo sėdynių. Ilgiau trunkančiai kelionei renkitės didesnį lagaminą, kuris, žinoma, taip pat bus ir sunkesnis. Tokiems atvejams rekomenduojama rinktis keturių ratukų variantus, kurie palengvins manevravimą.

Lagamino tipas ir medžiaga

Pirkę pigius lagaminus puikiai žino, jog plastmasiniai ratukai neatlaikys ilgesnio kelio nelygioje teritorijoje. Todėl nusprendus lagamino įsigijimui skirti daugiau pinigų, rekomenduojama atkreipti dėmesį į tai, ar ratukai yra pagaminti iš gumos ir yra ant guolių. Tokiu atveju galėsite būti tikri, kad lagaminas ne tik ilgiau tarnaus, bet ir pats naudojimasis juo bus žymiai patogesnis.

Lagaminai gali būti pagaminti iš kietos arba minkštos medžiagos. Jei neplanuojate vežtis su savimi daiktų, kurie linkę susiglamžyti ar susilankstyti, jums užteks minkšto lagamino, kuris turi tokį privalumą, jog savo elastingumo dėka gali sutalpinti kur kas daugiau. Tokį lagaminą lengviau įstumti į automobilio bagažinę. Dažniausiai naudojamos medžiagos – tai didelio tankio poliesterio pluoštai ir nailonas. Iš esmės jos, išskyrus svorį, niekuo ir nesiskiria.

Iš kietos medžiagos pagaminti variantai idealiai pasiteisins kelionės lėktuvu metu. Kokios yra kietos medžiagos? Anksčiau labai populiari buvo ABS medžiaga – patvari, atspari stipriam spaudimui ir tuo pačiu pakankamai tvirta ir nelanksti. Iš tokios medžiagos pagamintų variantų stiprūs kritimai gali baigtis įtrūkimais ir įlenkimais. Šiuo metu dauguma lagaminų gaminama iš polikarbonato arba polipropileno. Didžiausias jų privalumas – elastingumas, kurio dėka esant net ir didelėms apkrovoms, ne tik saugo bagažo turinį, bet ir patys po deformavimų grįžta į pirminę savo išvaizdą.

Apsaugos

Kelionės metu visi lagaminus dažnai paliekame kitų priežiūrai ir saugojimui, todėl norime, kad mūsų privati nuosavybė būtų apsaugota. Lagaminų ir kelioninių krepšių gamintojai įprastai pagalvoja apie tai aprūpindami juos spynomis arba kodinėmis spynomis. Tokios apsaugos pakanka keliaujant Europoje, tačiau keliaujant už jos ribų, ypatingai į JAV – vertėtų turėti lagaminą su TSA spyna.

TSA spyna suteikia muitinės pareigūnams galimybę lagaminą patikrinti jo nepažeidžiant. JAV, kur pareigūnai yra ypač atsargūs saugumo klausimu, niekas nebijos išardyti net ir kietos medžiagos lagamino, jei negalės kitaip patikrinti, kas yra yra viduje. Pareigūnai turi specialų TSA spynų raktą, kurio dėka gali atidaryti lagaminą nepanaudodami žirklių.

Rankenos, laikikliai

Rankenų kokybę nusako jų ilgis ir bendra konstrukcija. Ilgis turėtų būti pritaikytas jūsų ūgiui. Kai kurios rankenos pasižymi dideliu privalumu – turi reguliavimo galimybę. Svarbiausia, kad galėtumėte traukti lagaminą nesikuprindami. Šiuo metu dauguma lagaminų pasižymi standžiais teleskopiniais laikikliais. Svarbiausia yra tai, kaip konkretus laikiklis pritvirtintas prie bagažo korpuso. Geriausia, kai laikiklis integruotas į korpuso rėmą – prisiūta rankena nėra itin patvarus sprendimas. Rėmas turėtų būti pagamintas iš duraliuminio lydinio.

Pastaba. Tiesa ta, kad pirkdami lagaminą/kelioninį krepšį internetu neturite galimybės nustatyti idealią sau rankeną ar laikiklį, tačiau tai padaryti galima paprastu būdu namų sąlygomis. Atsistokite tiesiai, nuleiskite rankas. Pamatuokite rankos atstumą nuo žemės ir palyginkite jį su nurodomu bagažo aukščiu. Tai leis jums nustatyti tinkamą laikiklio ilgį.

Užtrauktukai

Egzistuoja daug užtrauktukų rūšių. Geriausi, nes patvariausi yra dideli metaliniai užtrauktukai. Tiesa, plastmasiniai yra lengvesni, tačiau kur kas dažniau pažeidžiami. Kiekvienas turbūt sutiktų, jog sugedęs užtrauktukas yra vienas nemaloniausių kelionės išbandymų.

Lagaminas keliaujant lėktuvu

Dalykai, į kuriuos siūloma atkreipti dėmesį renkantis idealiai kelionėms lėktuvu tinkantį lagaminą:

Lagamino dydis

Visos oro linijos taiko konkrečius bagažo dydžio apribojimus. Bendri registruojamo bagažo matmenys (aukštis x plotis x ilgis) neturi viršyti 158 cm, o rankinio bagažo, kuris privalo tilpti lėktuvo skyriuje – 115 cm. Atsižvelgiant į tai, kad bagažo dydžio reikalavimai skiriasi priklausomai nuo oro linijų, rekomenduojama rinktis lagaminą kiek mažesnį nei leidžiamas dydis.

Lagamino svoris

Oro linijų taikomi bagažo apribojimai taip pat galioja ir svoriui, todėl verta rinktis kuo įmanomai lengvesnį lagaminą. Didelis 10 kg sveriantis lagaminas yra labiau nepraktiškas, ypač kai leidžiamas bagažo svoris siekia 20 kg. Kuo mažiau sveria lagaminas, tuo lengvesnis jo transportavimas ir tuo daugiau bagažo jame galima sutalpinti.

Lagamino medžiaga

Oro uostuose su bagažu nesielgiama labai švelniai, todėl keliaujantiems lėktuvu rekomenduojama rinktis visų pirma patvarų lagaminą. Praktiškiausias sprendimas – šiuolaikiški lagaminai iš tvirtų ir lengvų medžiagų, tokių kaip aliuminis arba polikarbonatas. Šios medžiagos puikiai apsaugo bagažo turinį, o pats lagaminas yra atsparus pažeidimams ir tarnauja ilgus metus.

Lagamino ratukai

Rekomenduojama, kad kelionėms lėktuvu skirtas lagaminas būtų aprūpintas dviem ratukais ir ištraukiama rankena. Tokio tipo modelis paprasčiausiai yra šioms kelionėms patogiausias variantas. Rinkitės guminius ratukus, nes jie geriau pasiteisina nelygiuose paviršiuose nei plastmasiniai.

Laisvalaikio naujienos

 • Visos šeimos kūrybinės dirbtuvėlės „Atrask Čiurlionio pasaulį“

  Rugsėjo 27 d. (sekmadienį) nuo 12 val. iki 16 val., netikėtus atradimus ir potyrius žada kūrybiškiems eksperimentams nusiteikusioms šeimoms rengiamos edukacinės dirbtuvės Čiurlionio namuose – „Atrask Čiurlionio pasaulį“. Ar kada matėte jūros dugne skraidančius paukščius? O bangas paauksuotomis keteromis, kurios akimirksniu pasiekusios krantą dužta į tūkstančius mažų,...
 • Tarptautinė turizmo diena Istorinėje Prezidentūroje

  Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra Kaune, Vilniaus g. 33, Rugsėjo 27-oji – tarptautinė turizmo diena ir nemokamas muziejų lankymas paskutinį mėnesio sekmadienį. Istorinė Prezidentūra ta proga kviečia į tris nemokamas ekskursijas. 13:00 Ar sveikinsime naują šalies šeimininką? Ekskursija vyks po sodelyje veikiančią fotografijų parodą „Sveikas, šalies šeimininke!...
 • Švęsti Rudens lygiadienį – į Žaliūkių malūnininko sodybą

  2020 m. rugsėjo 22 d., antradienį, nuo 19 val. kai diena vėl susilygina su naktimi, Šiaulių „Aušros“ muziejaus Žaliūkių malūnininko sodyboje (Architektų g. 73, Šiauliai) švęsime Rudens lygiadienį. Tai – astronominė rudens pradžia. Renginys nemokamas. Rudens lygiadienis nuo seno laikytas mistiniu – senovėje tądien vykdavo sambariai – bendraminčių, bendradarbių...
 • Eglės Andrejevaitės ir Mildos Umbrusevičiūtės koncertas „Į šviesą!”

  Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, V. Putvinskio g. 55, Kaune, spalio 4 d., sekmadienį, 15.00 val. pianistės Eglė Andrejevaitė ir Milda Umbrusevičiūtė kviečia kartu švęsti vokiečių klasikinės muzikos kompozitoriaus L. van Beethoveno 250-ąsias gimimo metines. „Į šviesą!” – taip pavadintas koncertas, kuriame skambės L. van Beethoveno sonata fortepijonui...
 • Kuratorius pristato parodą. Tarptautinė akvarelės bienalė

  Paveikslų galerijoje, K. Donelaičio g. 16, Kaune, Rugsėjo 24 d., ketvirtadienį, 17 val. kviečiame į susitikimą su kuratoriumi Eugenijumi Nalevaika Tarptautinėje akvarelės bienalės parodoje. Šių metų bienalės tema – fabula. Nepaisant to, kad tai yra literatūros terminas, parodoje pristatomi kūriniai, kuriuose pasakojimas atsiskleidžia akvarelės priemonėmis arba kuriamas apie...
 • 145-ojo M. K. Čiurlionio gimtadienio šventė

  Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, V. Putvinskio g. 55, Kaune Rugsėjo 26 d., šeštadienį, kviečiame drauge švęsti 145-ąjį M. K. Čiurlionio gimtadienį. Šventės dalyvių laukia visą dieną trunkanti nemokama programa: originalios teminės ekskursijos, edukacinės programos, parodos atidarymas bei koncertas. EKSKURSIJOS 10.00–10.45 – ekskursija „Stebėtojas...
 • Kviečiame į ekskursijas su kuratore lietuvių medžio ir lino raižinių parodoje

  Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, V. Putvinskio g. 55, Kaune, Rugsėjo 17 d., spalio 1 d. ir 8 d., 17 val. kviečiame į ekskursijas su kuratore parodoje „Ir žodis tapo reginiu: vaizdiniai pasakojimai XVIII–XX a. lietuvių medžio ir lino raižiniuose“. Ekskursijos metu ne tik išgirsite, kaip gimė parodos idėja ir kaip sekėsi ją įgyvendinti, bet ir...
 • Pasaulinė turizmo diena Kražiuose

  Rugsėjo 27 d. – Pasaulinės turizmo dienos proga – Kražių miestelio gyventojus ir svečius kviečiame sudalyvauti pažintinėje ekskursijoje po Kražius! Kur Kražiuose stovėjusi pirmoji bažnyčia? Kur Mikalojus Radvila Juodasis Kražiuose statėsi pilį? Kodėl Rusijos caras siekė uždaryti Kražių bažnyčią? Visa tai ir dar daugiau sužinosite rugsėjo 27-ąją Kražiuose! Ekskursijos pradžia:...
 • Paroda „Kasdienybė Lietuvos fotografijoje 1963–2013m.“

  Paveikslų galerijoje, K. Donelaičio g. 16, Kaune, Paroda „Kasdienybė Lietuvos fotografijoje 1963–2013m.“. Tai vizualinis pasakojimas apie Lietuvos kasdienį gyvenimą, kurio akiratyje per pastarąjį pusšimtį metų atsirasdavo vis kiti dalykai, aktualijos, nuotaikos. Per šį laikotarpį susiformavo trys fotografų kartos, išsiskiriančios savo temomis, braižu, visuomet...
 • Renginiai Kelmėje, skirti 2020-ųjų – Vilniaus Gaono ir žydų istorijos metams paminėti

  Rugsėjo 23 d. 10.30 val. Žydų atminimo pagerbimas prie Lietuvos žydų genocido aukų atminimo paminklo Dirvoniukų kaime. 11 val. Atnaujintos muziejaus ekspozicijos ir kilnojamosios parodos „Žydų kultūros pėdsakai Kelmėje. Icchokas Meras“ pristatymas Kelmės krašto muziejuje. 12 val. Informacinio stendo „Kelmės žydų bendruomenės istorija“ pristatymas visuomenei...
 • Šiauliuose rodomos net dvi Antano Sutkaus fotografijų parodos

  Šiauliečiai ir miesto svečiai turi unikalią galimybę vienu metu Šiauliuose išvysti net dvi vieno iš žymiausių Lietuvos fotomenininkų Antano Sukaus fotografijų parodas: Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140) eksponuojama daugiausia menininko archyvinę fotografiją pristatanti paroda „Sveikinimai iš XX amžiaus“, o 2020 m. rugsėjo 11 d. Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus. 74)...
 • 8-oji tarptautinė akvarelės bienalė „Baltijos tiltai“

  Paveikslų galerijoje, K. Donelaičio g. 16, Kaune, Atidarymas: rugsėjo 17 d., ketvirtadienį, 18 val. 8-oji tarptautinė akvarelės bienalė „Baltijos tiltai“. Šių metų bienalės tema – fabula. Nepaisant to, kad tai yra literatūros terminas, parodoje pristatomi kūriniai, kuriuose pasakojimas atsiskleidžia akvarelės priemonėmis arba kuriamas apie akvarelę. Parodos dalyviai...
 • Chaimo Frenkelio vilos parke – ilgai lauktas Sakartvelo ansamblio „Suliko“ koncertas

  2020 m. rugsėjo 10 d., ketvirtadienį, 18 val. Chaimo Frenkelio vilos parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyks paskutinysis XVII tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio renginys. Koncertuos Tbilisio valstybinio operos ir baleto teatro ansamblis „Suliko“ (Sakartvelas). Renginyje dalyvaus Sakartvelo nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Levan...
 • Aleksandro Vozbino tapybos paroda „Mano Druskininkai“

  M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje, M. K. Čiurlionio g. 35, Druskininkuose, Aleksandro Vozbino tapybos paroda „Mano Druskininkai“. Parodoje pristatomi tapytojo Aleksandro Vozbino aliejinės tapybos kūriniai sukurti 2003–2020 metais Druskininkuose. Savo kūriniuose menininkas kviečia atrasti Druskininkų miesto senąją medinę architektūrą. Lietuvos kurorto Druskininkų...
 • Paroda „M. K. Čiurlionio Vilnius“

  Rugsėjo 15 d. 18 val. M. K. Čiurlionio namuose bus atidaryta Nacionalinės Čiurlionio menų mokyklos dailės skyriaus vyresniųjų klasių mokinių darbų paroda „M. K. Čiurlionio Vilnius“. Ekspoziciją sudarys jaunųjų dailininkų darbai gimę po pasivaikščiojimo Čiurlionio lankytomis ir pamėgtomis vietomis Vilniuje, dalyvaujant edukacinėje ekskursijoje „Čiurlionio Vilnius“ ir...