Kaip protingai išsirinkti lagaminą?

2020 m. birželio 22 d.
Kaip protingai išsirinkti lagaminą?

Planuojate kelionę ir mąstote ne tik apie tai, kokius daiktus su savimi pasiimti, bet ir kaip juos sudėti? Tinkamai pasirinktas lengvas ir patvarus lagaminas – kiekvienos sėkmingos kelionės mažesnis ar didesnis ingredientas. Kaip išsirinkti idealų lagaminą? Pasirinkimas priklauso nuo transporto priemonės, kuria keliaujama. Vienoks lagaminas pasiteisins lėktuve, kitoks labiau tinkamas kelionėms traukiniu. Dėl šitos priežasties visada reikia atsižvelgti į individualų kelionės stilių. Varlė.lt specialistai pataria, kaip išsirinkti patvarų ir praktišką lagaminą.

Renkantis lagaminą Varlė.lt specialistai pataria atsakyti į 3 pagrindinius klausimus:

 • Kokia transporto priemone keliausite?
 • Kuriam laikui išvažiuojate?
 • Ką dėsite į lagaminą?

Lagamino talpa ir dydis

Visų pirma reikėtų nuspręsti ir sąžiningai atsakyti sau, kuo tikrai kelionėje naudositės ir kiek suvenyrų ketinate atsivežti. Atsižvelgę į šiuos aspektus, tikrai neturėsite didelių bėdų pakuodami bagažą. Taip pat pagelbėti galėtų žemiau pateikta schema.

Pasitaiko, jog gamintojas nepateikia lagamino talpos, tik jo išmatavimus. Tačiau tai nėra bėda, nes žinant išmatavimus labai paprasta savarankiškai ją paskaičiuoti pagal tokią formulę:

aukštis x plotis x gylis = talpa.

1000 cm3 atitinka 1 litrą.

Ratukai

Paprastai lagaminai turi du arba keturis ratukus. Jei išvažiuojate trumpam laikui ir jums reikia nedidelio lagamino, rekomenduojama rinktis mažą dviejų ratukų variantą, kuris pasižymi kur kas patogesniu ir greitesniu manevravimu. Pasak Varlė.lt specialistų, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, ar ratukai yra apvilkti, nes gali būti pažeisti, kai judėsite siaurame traukinio koridoriuje ar tarp lėktuvo sėdynių. Ilgiau trunkančiai kelionei renkitės didesnį lagaminą, kuris, žinoma, taip pat bus ir sunkesnis. Tokiems atvejams rekomenduojama rinktis keturių ratukų variantus, kurie palengvins manevravimą.

Lagamino tipas ir medžiaga

Pirkę pigius lagaminus puikiai žino, jog plastmasiniai ratukai neatlaikys ilgesnio kelio nelygioje teritorijoje. Todėl nusprendus lagamino įsigijimui skirti daugiau pinigų, rekomenduojama atkreipti dėmesį į tai, ar ratukai yra pagaminti iš gumos ir yra ant guolių. Tokiu atveju galėsite būti tikri, kad lagaminas ne tik ilgiau tarnaus, bet ir pats naudojimasis juo bus žymiai patogesnis.

Lagaminai gali būti pagaminti iš kietos arba minkštos medžiagos. Jei neplanuojate vežtis su savimi daiktų, kurie linkę susiglamžyti ar susilankstyti, jums užteks minkšto lagamino, kuris turi tokį privalumą, jog savo elastingumo dėka gali sutalpinti kur kas daugiau. Tokį lagaminą lengviau įstumti į automobilio bagažinę. Dažniausiai naudojamos medžiagos – tai didelio tankio poliesterio pluoštai ir nailonas. Iš esmės jos, išskyrus svorį, niekuo ir nesiskiria.

Iš kietos medžiagos pagaminti variantai idealiai pasiteisins kelionės lėktuvu metu. Kokios yra kietos medžiagos? Anksčiau labai populiari buvo ABS medžiaga – patvari, atspari stipriam spaudimui ir tuo pačiu pakankamai tvirta ir nelanksti. Iš tokios medžiagos pagamintų variantų stiprūs kritimai gali baigtis įtrūkimais ir įlenkimais. Šiuo metu dauguma lagaminų gaminama iš polikarbonato arba polipropileno. Didžiausias jų privalumas – elastingumas, kurio dėka esant net ir didelėms apkrovoms, ne tik saugo bagažo turinį, bet ir patys po deformavimų grįžta į pirminę savo išvaizdą.

Apsaugos

Kelionės metu visi lagaminus dažnai paliekame kitų priežiūrai ir saugojimui, todėl norime, kad mūsų privati nuosavybė būtų apsaugota. Lagaminų ir kelioninių krepšių gamintojai įprastai pagalvoja apie tai aprūpindami juos spynomis arba kodinėmis spynomis. Tokios apsaugos pakanka keliaujant Europoje, tačiau keliaujant už jos ribų, ypatingai į JAV – vertėtų turėti lagaminą su TSA spyna.

TSA spyna suteikia muitinės pareigūnams galimybę lagaminą patikrinti jo nepažeidžiant. JAV, kur pareigūnai yra ypač atsargūs saugumo klausimu, niekas nebijos išardyti net ir kietos medžiagos lagamino, jei negalės kitaip patikrinti, kas yra yra viduje. Pareigūnai turi specialų TSA spynų raktą, kurio dėka gali atidaryti lagaminą nepanaudodami žirklių.

Rankenos, laikikliai

Rankenų kokybę nusako jų ilgis ir bendra konstrukcija. Ilgis turėtų būti pritaikytas jūsų ūgiui. Kai kurios rankenos pasižymi dideliu privalumu – turi reguliavimo galimybę. Svarbiausia, kad galėtumėte traukti lagaminą nesikuprindami. Šiuo metu dauguma lagaminų pasižymi standžiais teleskopiniais laikikliais. Svarbiausia yra tai, kaip konkretus laikiklis pritvirtintas prie bagažo korpuso. Geriausia, kai laikiklis integruotas į korpuso rėmą – prisiūta rankena nėra itin patvarus sprendimas. Rėmas turėtų būti pagamintas iš duraliuminio lydinio.

Pastaba. Tiesa ta, kad pirkdami lagaminą/kelioninį krepšį internetu neturite galimybės nustatyti idealią sau rankeną ar laikiklį, tačiau tai padaryti galima paprastu būdu namų sąlygomis. Atsistokite tiesiai, nuleiskite rankas. Pamatuokite rankos atstumą nuo žemės ir palyginkite jį su nurodomu bagažo aukščiu. Tai leis jums nustatyti tinkamą laikiklio ilgį.

Užtrauktukai

Egzistuoja daug užtrauktukų rūšių. Geriausi, nes patvariausi yra dideli metaliniai užtrauktukai. Tiesa, plastmasiniai yra lengvesni, tačiau kur kas dažniau pažeidžiami. Kiekvienas turbūt sutiktų, jog sugedęs užtrauktukas yra vienas nemaloniausių kelionės išbandymų.

Lagaminas keliaujant lėktuvu

Dalykai, į kuriuos siūloma atkreipti dėmesį renkantis idealiai kelionėms lėktuvu tinkantį lagaminą:

Lagamino dydis

Visos oro linijos taiko konkrečius bagažo dydžio apribojimus. Bendri registruojamo bagažo matmenys (aukštis x plotis x ilgis) neturi viršyti 158 cm, o rankinio bagažo, kuris privalo tilpti lėktuvo skyriuje – 115 cm. Atsižvelgiant į tai, kad bagažo dydžio reikalavimai skiriasi priklausomai nuo oro linijų, rekomenduojama rinktis lagaminą kiek mažesnį nei leidžiamas dydis.

Lagamino svoris

Oro linijų taikomi bagažo apribojimai taip pat galioja ir svoriui, todėl verta rinktis kuo įmanomai lengvesnį lagaminą. Didelis 10 kg sveriantis lagaminas yra labiau nepraktiškas, ypač kai leidžiamas bagažo svoris siekia 20 kg. Kuo mažiau sveria lagaminas, tuo lengvesnis jo transportavimas ir tuo daugiau bagažo jame galima sutalpinti.

Lagamino medžiaga

Oro uostuose su bagažu nesielgiama labai švelniai, todėl keliaujantiems lėktuvu rekomenduojama rinktis visų pirma patvarų lagaminą. Praktiškiausias sprendimas – šiuolaikiški lagaminai iš tvirtų ir lengvų medžiagų, tokių kaip aliuminis arba polikarbonatas. Šios medžiagos puikiai apsaugo bagažo turinį, o pats lagaminas yra atsparus pažeidimams ir tarnauja ilgus metus.

Lagamino ratukai

Rekomenduojama, kad kelionėms lėktuvu skirtas lagaminas būtų aprūpintas dviem ratukais ir ištraukiama rankena. Tokio tipo modelis paprasčiausiai yra šioms kelionėms patogiausias variantas. Rinkitės guminius ratukus, nes jie geriau pasiteisina nelygiuose paviršiuose nei plastmasiniai.

Laisvalaikio naujienos

 • Sertifikuotų tradicinių amatų meistrų, tautodailininkų Irenos Onos Vilienės ir Gvido Vilio tautinių juostų paroda

  Gvidas Vilys Gimė 1971 m. birželio 17 d. Panevėžio mieste. Nuo 1990 iki 2000 m. studijavo Lietuvos muzikos akademijoje. Etnomuzikologas, humanitarinių mokslų (menotyra) daktaras. Tautodailininkų sąjungos (tuo metu Liaudies meno draugija) veikloje dalyvauja nuo 1987 metų. Darbai nuolat eksponuojami zoninėse, respublikinėse, tarptautinėse tautodailės parodose. Dalyvavo respublikiniuose...
 • Valstybės dieną atidarytas XVII tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis

  Liepos 6 d. Chaimo Frenkelio vilos parke atidarytas XVII tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis. Šventiniame koncerte, skirtame Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai paminėti, pasirodė Šiaulių kamerinis orkestras (meno vadovas Vilhelmas Čepinskis) ir Artūro Noviko vadovaujama vokalinė grupė „Jazz Island“. Dirigentas – festivalio meno...
 • Aukštaitijos tautodailininkų tapybos pleneras

  Kviečiame visus meno gerbėjus į Veronikos Šleivytės paveikslų galeriją Viktariškių k. Kupiškio r. liepos 20-25 d. susipažinti su Aukštaitijos krašto tautodailininkais ir pasimokyti tapyti. Labai visų laukiame!!!!!
 • Festivalis „Muzika Jašiūnų dvare“ 2020

  V-asis sezonas Liepos 5–rugpjūčio 16 d. Jašiūnų dvaro sodybos rūmuose *** Liepos 5 d., 15.00 val. „LNSO BRASS“ LNSO BRASS ANSAMBLIS (meno vadovas Marius Balčytis) Programoje: Karaliaus Henriko VIII-ojo, Tylmanno Susato, Georgo Philippo Telemanno, George’o Gershwino, Giuseppe’s Verdi, Fausto Latėno, Jimo Parkerio kūriniai *** Liepos...
 • Stovyklėlės vaikams „Aplink muziejų per 480 minučių“

  Žiulis Vernas savo žymiojoje knygoje siūlė apkeliauti pasaulį per 80 dienų, o mes – atrasti ir pažinti muziejus per 480 minučių. Kelionėje sutiksime teatro scenos alchemiką Liudą Truikį ir operos karalienę Marijoną Rakauskaitę, įminsime kolekcininko Pauliaus Galaunės lobio paslaptis, o kelionę aplink muziejus baigsime žingsniuodami į „Juodąją skylę“ su legendiniais...
 • Liepos 6-ąją šiauliečiai rožių apsuptoje Chaimo Frenkelio viloje pradės vasaros festivalį

  2020 m. liepos 6 d., pirmadienį, 19.30 val. Chaimo Frenkelio vilos parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyks XVII tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio atidarymas. Šventinis koncertas skirtas Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai paminėti. 21 val. „Tautiškos giesmės“ giedojimas. Renginys nemokamas. Liepos 6-ąją – Lietuvos karaliaus Mindaugo...
 • Vasaros žaidimas „Kražiai fragmentuose“

  Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro muziejus skelbia vasaros žaidimą „Kražiai fragmentuose“! Nuotraukoje (2 p.) matote 10 fragmentų iš skirtingų vietų/objektų, esančių Kražių miestelyje. Suraskite visas vietas ir objektus, nu(si)fotografuokite ir atėję į muziejų bei parodę visas nuotraukas, atsiimkite prizą–suvenyrą su Kražių simbolika! Žaidimas vyksta 2020 m. liepos...
 • Tapytojų plenero „Šlavantas 2020“ paroda

  V. K. Jonyno galerijoje, Turistų g. 9, Druskininkuose, Atidarymas: liepos 2 d., ketvirtadienį, 16.00 val. Tapytojų plenero „Šlavantas 2020“ paroda. Lazdijų rajone, Veisiejų seniūnijoje, ant Šlavanto ežero kranto įsikūrusioje sodyboje, birželio 25 d. – liepos 2 d. vykstantis tapytojų pleneras „Šlavantas 2020“ subūrė žymius lietuvių menininkus: Palemoną...
 • Paroda „Patikėta atmintis: žmonės, daiktai ir jų istorijos“

  Istorinėje LR Prezidentūroje, Vilniaus g. 33, Kaune, Penkioliktąjį gimtadienį švenčianti Istorinė Prezidentūra kviečia į išskirtinę parodą „Patikėta atmintis: žmonės, daiktai ir jų istorijos“, kurioje eksponuojamos vien tik dovanotos vertybės. Per 15 Istorinės Prezidentūros veikimo metų 110 žmonių ir organizacijų patikėjo muziejui daugiau kaip 2000 vertingų nuotraukų,...
 • Parodos atidarymas, skirtas tautodailės metams paminėti

  Visus maloniai kviečiame į Kupiškio etnografijos muziejų, kuriame š.m. liepos 11 d. 12.00 val. įvyks parodos, skirtos Tautodailės metams paminėti, atidarymas. Informuojame, kad liepos 9-11 d. Palėvenės dominikonų vienuolyne vyks Kupiškio tautodailininkų stovykla. Stovyklos uždarymas numatomas liepos 11 d. 14 val.
 • Nepakartojamas bonsai azalijų žydėjimas Japoniškame sode Kretingos rajone

  Kretingos rajone, Mažučių kaime (šalia Darbėnų mietselio) įsikūrusiame Japoniškame sode šiuo metu žydi daugiau nei 150 įvairiuasių spalvų bonsai japoninės zalijos, kurių amžius svyruoja nuo 45 iki 80 metų. Tai didžiausia bonsai azalijų kolekcija Baltijos šalyse. Šiemet kaip niekad ypač gausus jų žydėjimas. Praėjusią savaitę japoniškas sodas pasipildė naujais šimtamečiais bonsai medeliais....
 • Muzikinės popietės Kelmės dvare

  Kelmės krašto muziejus jau antrus metus vykdo tęstinį projektą „Muzikinės popietės Kelmės dvare“. Šio projekto tikslas – stiprinti vietos kultūrinį identitetą aktualizuojant Kelmės miesto architektūrinį paveldą, t. y. Kelmės dvarą, pritraukti kultūrinio turizmo dalyvius; skleisti profesionalųjį meną, suteikiant galimybę juo mėgautis visiems meno mėgėjams. Projektą...
 • Kupiškio skyriaus tautodailininkų 2019 m.ataskaitinė kūrybos darbų paroda

  Nuo šių metų birželio 22 d. Kupiškio etnografijos muziejuje atidaroma tautodailininkų paroda. Maloniai kviečiame visus atvykti ir aplankyti parodą.
 • Prasideda „55 Fortepijoninės muzikos vasaros Druskininkuose” sezonas

  Birželio 27 dieną M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje Druskininkuose prasideda penkiasdešimt penktasis fortepijoninės muzikos vasaros koncertų ciklas. Šis ciklas pradėtas rengti vos įkūrus M. K. Čiurlionio memorialinį muziejų Druskininkuose. Koncertai, rengiami istorinių namų, kuriuose gyveno Čiurlionių šeima, sode, atkūrė tradiciją, gyvavusią dvidešimtojo amžiaus pradžioje, kada...
 • Chaimo Frenkelio vilos parke atidaroma šiuolaikinės skulptūros paroda

  2020 m. birželio 18 d., ketvirtadienį, 17 val. Chaimo Frenkelio vilos parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyks Lietuvos šiuolaikinės skulptūros parodos „Lūžis“ atidarymas. Parodoje bus pristatomi Jono Aničo, Tauro Kensmino, Rimanto Milkinto, Rafal Piesliak kūriniai. Paroda veiks iki 2020 m. rugsėjo 27 d. Chaimo Frenkelio vilos parkas su rožynu – išskirtinė lauko ekspozicijų...