Istorinė sveikatos turizmo kryptis Druskininkuose

2021 m. rugsėjo 20 d.
Istorinė sveikatos turizmo kryptis Druskininkuose

Seniausias ir didžiausias Lietuvos kurortas Druskininkai yra žinomas dėl savo gydomojo vandens šaltinių, sveikatinimo tradicijų, o dabar jau ir dėl inovacijų, užtikrinančių gerą savijautą. Čia daugiau nei 225 metus yra populiarinamas sveikas gyvenimo būdas.

Nuo purvo vonių iki gintaro terapijos, nuo pirties ritualų iki istorinių vandens kaskadų, nuo didelio masažų pasirinkimo iki šalčio kameros ir dar daug kitų žmogui naudingų patirčių galima rasti viename mieste, Druskininkuose.

Kūną lepinančios terapijos Druskininkuose vyksta ištisus metus. Joms atlikti yra pasitelkiamos įvairiausios gamtos teikiamos gėrybės: druska, medus, pušų ekstraktai, akmenys, molis, aliejai, deguonis… Šiame straipsnyje yra trumpai pristatomas šio unikalaus kurorto sveikatingumo meniu. Kurią procedūrą išbandytumėte Jūs?

Be jų kurortas gal ir nebūtų tapęs sveikatos turizmo meka

Gydomosios versmės poilsiautojus į Druskininkus traukė jau nuo XIX amžiaus ir iki šiol jos yra viena pagrindinių priežasčių, kodėl čia keliaujama gerinti sveikatą.

Prisotinti savo organizmą reikiamais mineralais galima aplankius Druskininkuose esančias biuvetes. Jose teka iš gelmių trykštantis natūralus mineralinis vanduo, kurio galima čia pat ir atsigerti. Nei vienas tokio mineralinio vandens puodelis nenueina veltui.

Taip pat Druskininkuose yra didelis pasirinkimas gydyklų, sanatorijų ir SPA centrų, kurie siūlo ne tik paragauti mineralinio vandens, bet ir panardinti jame visą kūną. Tam yra skirti specialūs baseinai ir skirtingo tipo individualios vonios. Pastarosios, beje, gali būti papildytos eukaliptų, bergamočių, pačiulių ir begale kitų eterinių aliejų kvapais. Vos keliolika minučių praleistų tokiame vandenyje yra ne tik atgaiva kūnui ir sielai, bet ir turi gana ilgą sąrašą naudų organizmui.

Kodėl gerai? Teigiama, kad mineralinis vanduo padeda sureguliuoti skrandžio sulčių rūgštingumą, medžiagų apykaitą, skatina sekreciją, veikia kaip antispazminis ir priešuždegiminis preparatas.

Kai kurie stebuklai čia vyksta purve

Įgrimzti iki kaklo durpėse savo noru skamba keistokai, ar ne? O jeigu dar tas purvas yra juodas ir šiltas? Galbūt iš pirmo žvilgsnio tokia patirtis neatrodo patraukli, tačiau pabandžiusieji teigia, kad tai yra netgi malonu.

Dar Antikos laikais žmonės savo kūno skausmus gydė purvo voniose. Ir iki šiol Viduržemio jūros regiono gyventojai turi jūros dumblo baseinus, kurie traukia turistus iš viso pasaulio. O štai durpinio purvo mineralinės vonios vilioja smalsuolius į Druskininkus.

Kodėl gerai? Purvo procedūros turi daugybę naudų: stangrina ir švelnina odą, gydo reumatizmą, uždegimus. Teigiama, kad jos efektyvios gydant lėtinius uždegimus, alergijas, autoimuninius susirgimus, sąnarių, raumenų, virškinimo, periferinės nervų sistemos, ginekologines ir urologines ligas. O kur dar tas jausmas, kai kūnas nugrimzta juodame it smala purve. Tai – ir keista, ir kartu nepamirštama.

Stebuklai čia vyksta ir nepakeliamame šaltyje

Druskininkuose galima išbandyti ir ekstremalesnių procedūrų. Pavyzdžiui, kelias minutes praleisti kriosaunoje, kurioje oro temperatūra siekia 160 ᵒC žemiau nulio. Po šios „saunos“ žmogaus organizmas patiria šoką ir kaip mat pabunda. Patekęs į tokią šaltą terpę kūnas skuba sušilti, todėl kone iškart užsikuria daugybė sveikatai naudingų procesų.

Kodėl gerai? Krioterapija, arba kitaip trumpalaikis odos paviršiaus atšaldymas, stiprina imunitetą, mažina uždegimus, teigiamai veikia kraujotaką ir limfinę sistemą, gražina odą, atjaunina, mažina nerimą, taip pat – pagerina miegą.

Gintaras naudojamas nuotaikai taisyti

Baltijos regiono gyventojams gintaras yra puikiai pažįstamas akmuo. Dažnai jis yra naudojamas juvelyrikoje, tačiau jau nuo seno žinomos ir šio vienintelio šilto akmens gydomosios savybės. Tad nenuostabu, kad gintaras yra naudojamas ir sveikuolių sostinėje – Druskininkuose.

Čia galima išbandyti įvairias procedūras, kurių metu naudojami aliejai ir kremai su gintaro dulkėmis. Taip pat kai kurie kūno masažai yra atliekami ant ypatingų stalų su gintaro instaliacijomis. Druskininkai siūlo ir analogų pasaulyje neturinčią gintaro terapiją infraraudonųjų spindulių saunoje.

Kodėl gerai? Gintaras veikia visas aktyvias žmogaus kūno zonas, stiprina, ramina ir nuskausmina. Manoma, kad šis akmuo ir iš jo pagaminti preparatai sušvelnina neigiamą atmosferos slėgio svyravimų bei magnetinių audrų poveikį, padeda gerinti širdies veiklą.

Deguonies terapijos besirūpinantiems savo kūnu

Prieš maždaug 20 metų pasklido kalbos, kad pop muzikos karalius Michaelis Jacksonas miega barokameroje. Tuomet tai atrodė keistas turtingų žmonių užsiėmimas, tačiau šiais laikais tokia kamera jau mažai ką stebina. Ją naudoja ne tik tie, kurie atsisako vėjais paleisti savo jaunystės grožį, tačiau ir tie, kurie kovoja su antsvoriu, depresija ar pervargimu.

Kūną atpalaiduojančios baroterapijos metu organizmas yra prisotinamas žmogui gyvybiškai būtino deguonies doze. Žinoma, miegoti tokioje kameroje nereikėtų, nes užtenka maždaug valandos akivaizdžiam pagerėjimui.

Kodėl gerai? Deguonis skatina žaizdų, opų ir lūžių gijimą, ląstelių ir audinių regeneraciją. Detoksikuoja organizmą, tinka gydant cukrinio diabeto komplikacijas, kepenų ligas, smegenų kraujotakos sutrikimus, migreninį skausmą, stiprina pavargusius raumenis. Galiausiai, po šios procedūros jaučiamasi tiesiog gerokai laimingesniu.

Muzika irgi gydo

Druskininkuose sveikatos gerinimui pasitelkiama netgi muzika. Ar kada teko ilsėtis skambant arfai – tarsi mizanscenoje iš prabanga alsuojančių Antikos laikų rūmų? Arfos terapijos seansas yra prilyginamas masažui, tik kūną veikia ne rankos, o garsas.

Kodėl gerai? Klausantis arfos juntama fizinė vibracija visame kūne. Tai padeda atsipalaiduoti, mažina įtampą ir netgi gydo depresiją.

Daugiau inovacijų ir įvairovės kasmet

Pasaulyje populiarios ir geidžiamos technologinės naujovės neaplenkia didžiausio Lietuvos kurorto. Net įnoringiausi poilsiautojai čia atras tas inovacijas, apie kurias šiandien kalba pasaulio sveikatingumo profesionalai. Druskininkuose jau galima atlikti vieną tiksliausių širdies kraujagyslių, kvėpavimo funkcijų ir fizinės būklės tyrimą, išbandyti Darsonvalio terapiją, modernių ultragarso procedūrų ir daugelį kitų naujovių.

Taip pat kai kurie SPA centrai vis plačiau prisijaukina patikrintas praktikas iš Rytų – iš ten, kur šimtmečius keliaujama ieškant veiksmingų sveikatinimosi galimybių. Tačiau dabar jau ir Druskininkuose galima išbandyti tonizuojančius Indijos ritualus, kinišką pėdų masažą, pačių įvairiausių rūšių jogą, skirtingas kvėpavimo praktikas. Šis zen veiklų sąrašas kasmet auga ir plečiasi.

Galimai sveikiausias parkas Europoje

K. Dineikos parko kaskados ir pirtys

Druskininkų kurortas siūlo ne tik daugybę atskirų procedūrų, bet ir visą sveikatinimosi disneilendą pačiame miesto centre. Tai – Karolio Dineikos sveikatingumo parkas. Ši ypatinga vieta gali didžiuotis ne tik tyru pušyno oru, pasivaikščiojimų takais ir keliomis sporto aikštelėmis – čia veikia istorinės maudyklės, pėdos taškų akupresūros baseinas, pirtis su pusę tonos sveriančią akmenų krosnimi. Taip pat relaksuotojų laukia meditacijos ir jogos terasos, oro jonizacijos paviljonas. Pastarasis ypatingas tuo, kad jame kvėpuojama švariu, neigiamais jonais prisotintu oru, kurių koncentracija šiame parke yra 100 kartų didesnė nei kalnuose ar giliame miške.

Ši 1930 m. įkurta gydomosios kūno kultūros ir klimato terapijos oazė nuo seno yra turtinga savo istorija, tradicijomis ir garbiais svečiais. Pavyzdžiui, istorinėse nuotraukose įamžintas pats Lenkijos maršalas Juzefas Pilsudskis, besigrūdinantis kaskadinėse maudyklėse. Ir iki šiol K. Dineikos sveikatingumo parkas yra viena įdomiausių pasivaikščiojimų vietų Druskininkuose.

Pataisyti sveikatą – į Druskininkus

Druskininkai jau kurį laiką yra sparčiausiai auganti rekreacinė vietovė Lietuvoje. Čia vykstama, kai norima pagerinti sveikatą. Ir nesvarbu, ar esi vyresnio amžiaus, ar pačiame jėgų žydėjime, ar ligotas, o gal tik perdegęs nuo darbų – sau tinkamų procedūrų šiame sveikuolių kurorte ras kiekvienas.

Atvykę Druskininkus, leiskitės ne tik į procedūrų programą

• Būtinai aplankykite miesto centre muzikuojantį fontaną.
• Išbandykite čia esančius teniso kortus, nuotykių parką, golfo aikštyną.
• Pravažiuokite dviračių takais, kurių čia – net 60 km.
• Pasižvalgykite virš medžių viršūnių atsiveriančia panorama persikeldami specialiu lynų keltuvu.
• Apeikite ratą K. Dineikos parke, kuriame gausu pramogų.
• Nusileiskite prie atviro, mineralais prisotinto grožio šaltinio Nemuno pakrantėje.

Laisvalaikio naujienos

 • Paroda „Tadas Daugirdas (1852–1919): ukrainietiškų margučių piešiniai“

  A. ir P. Galaunių namuose-muziejuje, Vydūno al. 2, Kaune, Nuo kovo 30 d. pradės veikti paroda „Tadas Daugirdas (1852–1919): ukrainietiškų margučių piešiniai“. Parodoje rodomi margučių piešiniai iš buvusių Ukrainos gubernijų: Kijevo, Podolės, Voluinės, Chersono ir Galicijos. Vietoves liudija autentiški įrašai lenkų kalba, užrašyti prie margučių piešinių. Parodoje...
 • Paroda „Kitoks Čiurlionis. Vilniaus dailės draugijoje I“

  M. K. Čiurlionio namai Vilniuje 2023 m. kovo 29 dieną, 18 val. kviečia į parodos „Kitoks Čiurlionis. Vilniaus dailės draugijoje I” atidarymo vakarą. Tai parodų ciklo „Kitoks Čiurlionis. Vilniaus dailės draugijoje“ pirmoji paroda. Vilniaus 700 metų jubiliejus paskatino prisiminti daugiatautės XX a. pradžios Vilniaus miesto kultūros istoriją ir šią dailės draugiją, kuri...
 • Literatūros forumas

  Kražių Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus kultūros centras kviečia į svečius! Jei esi rašytojas ar planuoji juo būti, jei tau patinka skaityti, jei dirbi bibliotekoje ar leidykloje, o gal dalyvauji knygų klubo veikloje – PRIVALAI DALYVAUTI „Literatūros forume“. Kražiai – nuostabus miestelis, įsikūręs dešiniajame Kražantės upės krante, menantis daugybę istorijos vingių,...
 • Romualdo Balinsko paroda „Tie kambariai“

  M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje, M. K. Čiurlionio g. 35, Druskininkuose, Atidarymas; kovo 23 d., ketvirtadienį, 16.30 val. Romualdo Balinsko parodos „Tie kambariai“. Romualdas Balinskas yra ekspresionistinės tapybos atstovas, paskutiniu metu labiau linkstantis į abstrakcionizmą. Kūryba išsiskiria plastinės raiškos pokyčiais, neprarandant savitumo ir autentiškumo,...
 • Eglės Jesulaitytės tekstilės darbų paroda "Sparnų pavėsy..."

  2023 m. kovo 15 – gegužės 31 d. Gelgaudiškio dvaro rūmuose (Parko g. 5, Gelgaudiškis, Šakių raj.) eksponuojama dailininkės Eglės Jesulaitytės tekstilės darbų paroda „Sparnų pavėsy…“. „Parodoje bandau atskleisti žmogaus būties vaizdinius ir atspindžius vienumoje ir buvime su kitais: mes vienas kitą atspindime, tarsi randame save kitame. Savo kūriniais kalbu...
 • K. S. Straigio medžio skulptūrų paroda

  Kovo 1 - balandžio 30 d. Kaune, galerijoje "Aukso pjūvis" (verslo centras BLC, K. Donelaičio g. 62) veikia Kazimiero Sigito Straigio medžio skulptūrų paroda. Paukščiai… Ne tik skrendantys ir giedantys, bet ir tampantys laivais, išaugantys iš medžio ar žmogiškųjų pavidalų, atsidėję žaismingiems ekvilibristiniams triukams ar virtę galingu ženklu. Tokie laisvūnai paukščiai į...
 • Paroda pasaulio tautų teisuoliams atminti

  Nuo kovo 15 d. 18 val. kviečiame į parodą, skirtą pasaulio tautų teisuoliams atminti. Lauksime Jūsų! Paroda veiks iki balandžio 10 d. Marijos ir Jurgio Šlapelių name - muziejuje Vilniuje. Marijos ir Jurgio Šlapelių namas - muziejus Pilies g. 40 (Senamiestis), 01123 Vilnius Tel.: +370 5 2610771 http://www.slapeliumuziejus.lt/paroda-pasaulio-tautu-teisuoliams-atminti/
 • Paroda „Kartūno kodas“

  Kauno paveikslų galerijoje, K. Donelaičio g. 16, Kaune, Atidarymas: kovo 23 d., ketvirtadienį, 17 val. Paroda „Kartūno kodas. Alytaus medvilnės kombinato palikimas“. Parodos fokuse – Alytaus medvilnės kombinato dailininkės, jų sukurtų audinių projektai ir pavyzdžiai, gamyklos audinių katalogai – margos raštų enciklopedijos, galinčios atkurti monochrominių...
 • Pavasariniai „Dialogai su Čiurlioniu“: švelnus sapnas ir XX a. pradžia

  Pavasariniai „Dialogai su Čiurlioniu“ kvies klausytojus pasivaikščioti po XX amžiaus pradžią ir pasinerti į švelnų vakarinį sapną. M. K. Čiurlionio namuose ne vienerius metus vykdomas muzikinis projektas „Dialogai su Čiurlioniu“, inicijuojantis užsienio šalių atlikėjų įsitraukimą į Lietuvos muzikos pasaulį, įtraukiant Čiurlionio kūrinius į savo repertuarą, šį kartą...
 • Viktoro Paukštelio ir Vladimiro Tarasovo koncertas „Barokiniai gobelenai”

  Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, V. Putvinskio g. 55, Kaune, Kovo 30 d., ketvirtadienį. 17.30 val. kviečiame į išskirtinį unikalų koncertą „Barokiniai gobelenai”. Tai muzikinis įvykis, lydintis parodą „Viktoras Paukštelis. Chromatika. Tapyba (2020–2023)”, kuriame susitinka barokinė muzika ir šiuolaikinė improvizacija – įspūdingasis...
 • Pasaulio kino vakarai su Audriumi Stoniu ~ Tėvas, sūnus ir šventas Toorum ~

  Kovo 23 d., ketvirtadienį, 19 val. M. K. Čiurlionio namuose (Savičiaus g. 11, Vilnius) tęsiamas susitikimų ciklas, kviečiantis kino mylėtojus į pasaulio kino vakarus su Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu, režisieriumi Audriumi STONIU. Peržiūroje estų režisieriaus Mark Soosaar dokumentinis filmas „Tėvas, sūnus ir šventas Toorum“ (Isa, poeg, ja püha Toorum, 1997)....
 • Šiaulių „Aušros“ muziejus šventė 100 metų sukaktį

  2023 m. kovo 11 d. Šiaulių „Aušros“ muziejus, minėdamas įkūrimo 100-metį, atidarė Šiaulių istorijos muziejų ir ekspoziciją, pasakojančią apie Šiaulių praeitį nuo seniausių laikų iki Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 1918 m. Pelikso Bugailiškio premija įteikta muziejininkui, audiovizualinio paveldo entuziastui Viktorui Gundajevui. Susirinkusieji išgirdo LR Prezidento Gitano...
 • Alisos Rūtos Stravinskaitės grafikos darbų parodą „Verpetas“

  V. K. Jonyno galerijoje, Turistų g. 9, Druskininkuose nuo kovo 15 d. kviečiame į Alisos Rūtos Stravinskaitės grafikos darbų parodą „Verpetas“. Parodos idėja menininkei gimė norint vizualizuoti pojūčius ir vaizdinius, kuriuos įkvėpė Sigito Gedos kūryba. Rengiant šią parodą didžiąją dalį laiko menininkė praleido netoli poeto gimtinės Lazdijų rajone — tokia neplanuota...
 • Šiaulių „Aušros“ muziejus kovo 11-ąją pasitinka 100 metų sukaktį

  2023 m. kovo 11 d., šeštadienį, 14 val. Šiaulių „Aušros“ muziejus minės įkūrimo 100-metį – atidaromas Šiaulių istorijos muziejus (Aušros al. 47, Šiauliai), įsikūręs istoriniame muziejaus pastate, parodysiantis Šiaulių praeitį nuo seniausių laikų iki Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 1918 m. Šiauliai neturėjo muziejaus su specialiai parengtomis nuosekliomis ekspozicijomis,...
 • Skiautininkių klubo “Mažeikių lamstas” skiautinių paroda „18 metų skiautinių taku“

  Skuodo muziejaus parodų salėje nuo kovo 6 d. veikia skiautininkių klubo „Mažeikių lamstas“ skiautinių paroda „18 metų skiautinių taku“, skirta Tarptautinei moterų solidarumo dienai. Maloniai kviečiame aplankyti parodą! Paroda veiks iki 2023 m. balandžio 12 d.
 • Filmų programa lydinti parodą „Kraupios istorijos: Aleksandra Waliszewska ir Rytų bei Šiaurės Europos simbolizmas“

  Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus kartu su Kauno kino centru „Romuva“ ir Adomo Mickevičiaus institutu (AMI) kviečia žiūrovus į žanrinio kino filmų ciklą. Specialiai atrinkta penkių filmų programa lydi muziejuje eksponuojamą parodą „Kraupios istorijos: Aleksandra Waliszewska ir Rytų bei Šiaurės Europos simbolizmas“. Aleksandros Waliszewskos tapyboje labai...
 • Vietos su gyvūnais Kaišiadorių rajone

  MYLIU KAIMĄ. Miške įkurtoje poilsiavietėje – rančoje vaikai turės galimybę bendrauti su įvairiais draugiškais gyvūnais, pajodinėt žirgu arba poniu, palakstyt didelėj pievoj kartu su ožkomis, paglostyti triušį, žaist lauko žaidimus, suptis sūpynėse, pamankštinti pėdas basakojų take, o tėvams- ramus poilsis stebint nuostabią gamtą, hamakai medžiuose, laužavietė ir miško paukščių...
 • Dailės terapija: kitu žvilgsniu į save ir meną

  Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, V. Putvinskio g. 55, Kaune, kovo 9 d. 16.45 val. kovo 18, 25 d. 10.30 val. kviečiame į terapinius užsiėmimus suaugusiesiems „Dailės terapija: kitu žvilgsniu į save ir meną“ su Sigita Kupčiūniene. Terapiniai užsiėmimai pakvies į susitikimą ne tik su nuostabiaisiais M. K. Čiurlionio paveikslais, bet ir su pačiais savimi....
 • „Teptukų sesės“ buriasi draugėn Moters dienos proga

  „Teptukų sesės!“ – tokiu kreipiniu VšĮ Kazlų Rūdos turizmo ir verslo informacijos centras skelbime viešojoje erdvėje kreipėsi į savivaldybės moteris, kurios tapo laisvalaikiu ir ne tik, kviesdamas į jungtinę tapybos darbų parodą Moters dienos progai. Nuo pat turizmo centro atidarymo pradžios čia eksponuojamų parodų lankytojos vis pasidalindavo, kad tapyba ne svetima...
 • Kelmės krašto muziejus kovo mėnesį kviečia į edukacinius užsiėmimus bei parodas

  Kelmės dvare (Kelmė, Dvaro g. 15, LT-86111): Kovo 10 d. 10 val. vyks edukacinis užsiėmimas „Paukščiai sugrįžta. Sparnuočių motyvas tautosakoje ir liaudies mene“. Užsiėmimo dalyviai galės nusilipdyti molines švilpynes. Būtina išankstinė registracija tel. 8 614 94140. Kovo 15 d. 11 val. visi kviečiami dalyvauti edukaciniame užsiėmime „Kelmės kraštas: sakmės, etnografija,...
 • Kaip pasiruošti valgio gaminimui turistiniame žygyje?

  Vienas iš daugelio turistinių žygių malonumų yra naujų skonių atradimas – kartais stebinantis. Be akivaizdaus gurmaniško aspekto, šie skonio potyriai leidžia geriau suvokti maisto skonį, gaminamą gamtoje. Nes tam tikra virtuvė visada turi istoriją, prasmę, kurią gali būti įdomu išgirsti ir klausytis šalia skanaus patiekalo, geroje kompanijoje. Ir jei recepto sėkmė dažnai siejama su jo...
 • Ekskursijos parodoje „Šviesa pro stiklo lubas: Magdalena Avietėnaitė (1892–1984) – tarpukario valstybės įvaizdžio kūrėja“

  Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, V. Putvinskio g. 55, Kaune Kovo 01, 08, 15, 29 dienomis 17.00 val. kviečiame į ekskursijas parodoje „Šviesa pro stiklo lubas: Magdalena Avietėnaitė (1892–1984) – tarpukario valstybės įvaizdžio kūrėja“. M. Avietėnaitė buvo bene vienintelė moteris prieškario Lietuvoje, prasimušusi ten, kur tuo metu derėjo būti tik...
 • Paroda „LEGO modernizmas: nuo kaladėlės iki pastato“

  A. ir P. Galaunių namuose-muziejuje, Vydūno al. 2, Kaune, Atidarymas: kovo 3 d., penktadienį, 18 val. Roko Mikšiūno paroda „LEGO modernizmas: nuo kaladėlės iki pastato“. Modernizmas – tai architektūros stilius, meno kryptis, muzika ir daugybė kitų dalykų. O ar modernizmas gali būti gyvenimo būdas ir egzistencijos siekiamybė? Jei modernizmas stilius, tai reiškia, kad...
 • Pašėlti – į Užgavėnių šventę prie Žaliūkių vėjo malūno

  Kasmet Šiaulių „Aušros“ muziejus kviečia į Žaliūkių malūnininko sodybą triukšmingai vyti žiemą ir šauktis ateinančio pavasario. 2023 m. vasario 18 d. 14-17 val. Žaliūkių malūnininko sodyboje (Architektų g. 73, Šiauliai) vyks tradicinė Užgavėnių šventė. Tai – vienas svarbiausių ir turbūt pats triukšmingiausias projekto „Tradiciniai sambūriai prie Žaliūkių vėjo...
 • Vasario 16-ąją – žvilgsnis į šiauliečius, moderniosios Lietuvos kūrėjus

  2023 m. vasario 16 d., ketvirtadienį, 14 val. Venclauskių namuose-muziejuje (Vytauto g. 89, Šiauliai) vyks Lietuvos valstybės atkūrimo dienos – Vasario 16-osios – minėjimas. Doc. dr. Jonas Sireika skaitys viešą paskaitą „Šiauliečiai – moderniosios Lietuvos kūrėjai“, bus galima apžiūrėti fotomenininko Stanislovo Žvirgždo parodą „Lietuvos peizažai“....
 • Grupinė paroda „Giria“

  A. ir P. Galaunių namuose-muziejuje, Vydūno al. 2, Kaune, Po mįslingu akronimu GIRIA slepiasi penki žymūs lietuvių menininkai: Gustas Jagminas, Ina Budrytė, Romanas Averincevas, Irena Mika ir Algirdas Judickas. Menininkų grupė neatsitiktinai pasirinko parodą pristatyti A. ir P. Galaunių namuose-muziejuje. Vieni iš jų savo darbus dedikuoja operos solistei ir pedagogei Adelei Galaunienei...
 • Ekskursijos parodoje „Kraupios istorijos: Aleksandra Waliszewska ir Rytų bei Šiaurės Europos simbolizmas“

  Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, V. Putvinskio g. 55, Kaune, nuo vasario 17 d. kviečiame į ekskursijas parodoje „Kraupios istorijos: Aleksandra Waliszewska ir Rytų bei Šiaurės Europos simbolizmas“. Paroda sudaryta iš daugiau kaip 200 kūrinių, sukurtų 36-ių Lenkijos, Čekijos ir Baltijos šalių menininkų nuo XIX a. iki šių dienų. Darbai atkeliavo iš 10 muziejų...
 • „Viktoras Paukštelis. Chromatika. Tapyba (2020–2023)“

  Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, V. Putvinskio g. 55, Kaune, Paroda „Viktoras Paukštelis. Chromatika. Tapyba (2020–2023)“. Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje žinomas pianistas ir tapytojas Viktoras Paukštelis (g. 1983) pristato parodą, skirtą muzikos ir tapybos sąsajoms. Ši tema Vakarų Europos tapybos istorijoje turi senas tradicijas ir...
 • Tarptautinė paroda „Kraupios istorijos: Aleksandra Waliszewska ir Rytų bei Šiaurės Europos simbolizmas“

  Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, V. Putvinskio g. 55, Kaune, Tarptautinė paroda „Kraupios istorijos: Aleksandra Waliszewska ir Rytų bei Šiaurės Europos simbolizmas“. Paroda sudaryta iš daugiau kaip 200 kūrinių, sukurtų 36-ių Lenkijos, Čekijos ir Baltijos šalių menininkų nuo XIX a. iki šių dienų. Darbai atkeliavo iš 10 muziejų ir net iš ligoninės...
 • Paroda „Šviesa pro stiklo lubas: Magdalena Avietėnaitė (1892–1984) – tarpukario valstybės įvaizdžio kūrėja“

  Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55, Kaune Atidarymas; vasario 9 d., ketvirtadienį, 17.00 val. Paroda „Šviesa pro stiklo lubas: Magdalena Avietėnaitė (1892–1984) – tarpukario valstybės įvaizdžio kūrėja“ atidarymą. 1924-ieji metai. Berne, Šveicarijos sostinėje, vyksta pirmoji tarptautinė telegrafo agentūrų konferencija, kurioje...
 • Edukacijos kviečiančios keliauti skirtingais Čiurlionių gyvenimo etapais

  M. K. Čiurlionio namų parengti edukaciniai užsiėmimai kviečia keliauti skirtingais Sofijos ir Konstantino Čiurlionių gyvenimo etapais. Turtingas, daugiaplaniškumu ir dialogiškumu pasižymintis kūrėjų palikimas prasmingai skatins ir ugdys dalyvių smalsumą, norą pažinti Lietuvos istoriją per šių dviejų kūrybingų asmenybių prizmę. Darbų laboratorijos, kūrybos ypatumų, stiliaus raidos ir mažiau...
 • Užgavėnės Kražiuose

  Jau vasario 21 d. Kražiuose, pašėlę persirengėliai vys žiemą iš kiemo ir kvies pavasarį.
 • Ekskursijos Jonui Mekui skirtose parodose

  Kauno paveikslų galerijoje, K. Donelaičio g. 16, Kaune, kviečiame lankytojus į ekskursijas Jonui Mekui skirtose parodose. Interaktyvus mini turas parodoje „Vieno laiško istorija“ Vasario 2, 9, 23 d., kovo 2, 16, 23, 30 d. nuo 16.00 val. „Vieno laiško istorija“ – paroda apie gerumą ir pagalbą. Ši istorija kviečia pažvelgti į vieno žmogaus galimybes ir...
 • Ekskursijos parodoje „Saldžių svajonių fondas“

  Kauno paveikslų galerijoje, K. Donelaičio g. 16, Kaune, vasario 1, 8, 15, 22 d., kovo 1, 8, 15, 22, 29 d. nuo 16.00 val. kviečiame lankytojus į ekskursijas parodoje „Saldžių svajonių fondas“. Svajonės ir sapnai yra didžiausias išsigelbėjimas nuo banalios gyvenimo rutinos. Saldūs sapnai iškyla kaip karčių tikrovės košmarų priešingybė. Nežinomieji gyvenimo lygtyje dažnai...
 • Unikaliausios SPA procedūros pasaulyje: ką ir kur verta išbandyti?

  Pagalvoję apie SPA, daugelis įsivaizduoja masažą, pirties malonumus, kvapų terapiją ar, kokią kitą panašią sanatorijose ar masažų namuose atliekamą procedūrą. Vis dėlto, kviečiame susipažinti su išskirtinėmis paslaugomis, kurios teikiamos tolimiausiuose pasaulio kampeliuose, o dalis jų – net visai čia pat. Masažas gondoloje Jei esame įpratę, kad SPA Klaipėdoje atliekamas ant...
 • Valentino diena: kur keliauti šia proga?

  Valentino dieną esame įpratę, jog su antrąja puse, pasipuošę, einame į restoraną, kino salę ar spektaklį. Tačiau, galbūt šiais metais verta išbandyti kitokį dienos planą? Galbūt išvykti su mylimu žmogumi į kitą miestą ar net šalį? Pateikiame keletą pasiūlymų, kuriuos verta apgalvoti. Ir dovana, ir įspūdžių kupina kelionė Skrydis oro balionu Trakuose ar kitame mieste – nuostabi...
 • XXXIX profesionalių teatrų festivalis „Vaidiname žemdirbiams“ kviečia BŪTI TEATRE Rokiškyje

  Kovo 3–23 d. XXXIX profesionalių teatrų festivalis „Vaidiname žemdirbiams“ kviečia BŪTI TEATRE Rokiškyje. Festivalio išskirtinumas – tai spektaklių įvairovė, orientavimasis į skirtingas amžiaus grupes ir kvietimas gilintis ne tik į patį teatrą, bet ir tapti jo dalimi – BŪTI TEATRE: sekti festivalio įvykius, diskutuoti, reaguoti, gyventi festivaliu. Šiandien,...
 • M. K. Čiurlionio namai švenčia Vilniaus 700 metų sukaktį!

  M. K. Čiurlionio namai, įsikūrę senamiesčio širdyje, kultūriniu šurmuliu alsuojančioje Savičiaus gatvėje, kviečia šį savaitgalį, sausio 21-22 dienomis, kartu švęsti istorinę Vilniaus miesto 700 metų sukaktį. Specialiai šiai progai M. K. Čiurlionio namų kolektyvas parengė dvi kultūrines programas. Viena jų muzikinė, kita – edukacinė. Šeštadienį, sausio 21 d,. 15:00 val. pianistas, M....
 • Žygiuok Kaišiadorių krašte

  Dabar yra populiaru skaičiuoti nueitus žingsnius ir aktyviai leisti savo laisvalaikį, tad kviečiame Jus į Kaišiadorių kraštą ir atrasti mėgstamą maršrutą, kurį praėję galėsite rekomenduoti šeimos nariams bei draugams. Prie kiekvieno maršruto rasite google nuorodas, kurių pagalba nepaklysite žygiuodami mieste ar gamtoje. APLINK ŠEŠIS EŽERUS GEGUŽINĖS MIŠKE 13 km 54.987602, 24.471627...
 • Kur atsipalaiduoti vasaros savaitgaliais?

  Smegenis ir vaizduotę labai smarkiai nualina nepaliaujamas pasidavimas virtualaus pasaulio vilionėms, kurias ir dideliems, ir mažiems bruka mobilios ryšio priemonės bei kompiuteriai. Nuo begalinio informacijos srauto ir kvailų skandalų apsupties svaigsta galva, o kur dar visais informacijos kanalais vos ne per prievartą brukamos nervus dirginančios reklamos! Kad bent iš dalies pavyktų pailsėti...
 • Pažintinė išvyka į Vilnių, skirta Lietuvos sostinės Vilniaus ir Gedimino laiškų metams

  KVIEČIAME kartu pasigrožėti Vilniumi bei jo apylinkėmis... 2023 m. sausio 14 d. Pažintinė išvyka į Vilnių, skirta Lietuvos sostinės Vilniaus ir Gedimino laiškų metams I. Žygis pėsčiomis „Pūčkorių pažintiniu taku“ II. Apžvalginė ekskursija Literatūriniame A. Puškino muziejuje III. Pažintinė ekskursija Vilniaus geležinkelių muziejuje „Geležinkelių istorijos...
 • Paroda „Palio miestas: 7 tapatybės dimensijos“

  Kauno paveikslų galerijoje, K. Donelaičio g. 16, Kaune, Architekto Jurgio Rimvydo Palio paroda „Palio miestas: 7 tapatybės dimensijos“. Parodoje „Palio miestas: 7 tapatybės dimensijos“ įvairiapusiškai pristatomi architektūros srityje J. R. Palio nuveikti darbai ir futuristinės vizijos bei atkreipiamas dėmesys į jo holistinį miesto suvokimą, idealistinį kūrybinį...
 • Laikmečių kelionė karališkųjų geležinkelių keliu

  VšĮ Kazlų Rūdos turizmo ir verslo informacijos centras kartu su Olecko regioniniu kultūros centru „Mazury Garbate“ įgyvendina Lietuvos kultūros tarybos ir Kazlų Rūdos savivaldybės finansuojamą projektą. Įgyvendinus šį projektą Kazlų Rūdos bei Olecko gyventojai bei miestų svečiai galės artimiau susipažinti su šių miestų pastatų istorijomis. 2023 m. prie pastatų, kuriuos piešė dviejų...
 • Šiaulių „Aušros“ muziejaus Fotografijos ir Istorijos skyrių rinkiniai papildyti vertingais ir unikaliais eksponatais

  2022 m. Šiaulių „Aušros“ muziejus Lietuvos kultūros tarybos programos „Atminties institucijos: kultūros vertybių įsigijimas“ projektų konkursui pateikė projektą „Lietuvos ir Šiaulių krašto istorijai reikšmingų kultūros vertybių įsigijimas“. Gavus dalinį finansavimą, buvo įsigytos 229 muziejinės vertybės. Šiaulių „Aušros“ muziejaus padalinio...
 • Kalėdinis koncertas Jašiūnų dvare

  Antrąją Šv. Kalėdų dieną kviečiame švęsti jaukiuose Jašiūnų dvaro sodybos rūmuose, skambant užburiančiai muzikai, kurią atliks kamerinis orkestras „Cantus“, meno vadovas ir dirigentas prof. Ričardas Sviackevičius kartu su operos soliste Joana Gedmintaite. Koncertą ves Irena Žilinskienė. Kamerinis orkestras ,,CANTUS" susikūrė 2006 metų rudenį. Jo meno vadovas ir...
 • Architektūros paskaitų ciklas. Dr. Vaido Petrulio paskaita „Architektas Jonas Mulokas: tautinio identiteto paieškos egzilyje“

  A. ir P. Galaunių namuose-muziejuje, Vydūno al. 2, Kaune, gruodžio 1 d., ketvirtadienį, 17.30 val. kviečiame į ketvirtąjį architektūros paskaitų ciklo susitikimą su dr. Vaidu Petruliu. Paskaitos tema – „Architektas Jonas Mulokas: tautinio identiteto paieškos egzilyje“. Paskaitoje diskutuosime apie lietuvių išeivijos architekto Jono Muloko (1907–1983) kūrybą ir...
 • Kaip paruošti automobilį kelionei po Europą?

  Yra keletas reikalavimų, kurių galbūt nežinote vairuodami Europoje, todėl verta atsisiųsti šį kontrolinį sąrašą ir atidžiai perskaityti šį vadovą, kad sužinotumėte viską, ko jums reikia, norint vairuoti Europoje. Europos vairavimo kontrolinis sąrašas. Šis esminis kontrolinis sąrašas papasakos viską, ką reikia žinoti vairuojant Europoje, nuo to, ką pasiimti su savimi, iki dalykų, kuriuos reikia...
 • Ką pasiimti į kelionę automobiliu?

  Ar kada pagalvojote, kad automobilio valymo priemones pasiimti į kelionę yra labai gera mintis? Juk gali nutikti visokių netikėtų situacijų, o palaikyti automobilio vidaus švarą visos kelionės metu, yra pats geriausias dalykas. Juk automobilyje praleidžiate daug laiko, ypač keliaujant, tad tvarkingas, kvepiantis automobilis tikrai daug ką reiškia. Planuojate leistis į kelią ir jums reikia...
 • Turistinių automobilių nuoma

  Nesvarbu, ar keliaujate vienas, ar su antrąja puse, ar su šeima, ar su didesne draugų grupe, patraukliai atostogų kelionei reikia tinkamai pasiruošti, kai kalbama apie transportą. Žinoma, priklausomai nuo kelionės tikslo, atstumo, kurį reikia įveikti, ir kelionės pobūdžio, galima rinktis įvairias transporto priemones, pavyzdžiui, traukinį, autobusą arba lėktuvą. Tačiau šios galimybės taip pat...