Matiaso Di Carlo kūrinio „Gravitacija svarbi“ pristatymo renginys

2023 m. rugpjūčio 25 d.
Matiaso Di Carlo kūrinio „Gravitacija svarbi“ pristatymo renginys

Europos parko muziejuje netoli Vilniaus visuomenei pristatoma nauja skulptūra. Dar vienos kultūros dalelė, dar vienas unikalios meninės ir idėjinės raiškos meno kūrinys papildys muziejaus po atviru dangumi ekspoziciją. Jo tema plati ir gili – išgryninta filosofija, matematikos vizualizavimas erdvėje, gamtos kontempliacija.

Kilmė

Matias Di Carlo gimė 1978 m. Buenos Airėse, Argentinoje. 2002–2003 metais menininkas kartu su žmona Andrea atvyko į Ispaniją, kur gyvena ir kuria iki šiol.

Menininko itališkos kilmės giminės tradicija – kalvystė. M. Di Carlo – jau ketvirtosios kartos, įvaldžiusios metalo ir ugnies stichiją, atstovas. Šeimos dirbtuvėse Argentinoje jis praleido daug laiko tobulindamas savo įgūdžius, dirbo Buenos Airėse ir Patagonijoje, įgyvendindamas įvairius architektūros ir kraštovaizdžio sričių projektus.

Kaita

Nuo kalvystės M. Di Carlo perėjo prie šiuolaikinės skulptūros, senąjį amatą ir gilias jo tradicijas perkeldamas į originalios meninės išraiškos lygmenį. Tačiau šis perėjimas buvo ilgas procesas. Gimtinėje M. Di Carlo daug laiko praleido kopinėdamas po Pietų Amerikos kalnus, kartais mėnesiams vienui vienas iškeliaudavo į laukinę gamtą, medituodavo. Persikėlęs gyventi į Europą, M. Di Carlo gilinosi į darbo su metalu technikas Italijoje ir Ispanijoje, dirbdamas kartu su žmona ieškojo naujų sprendimų, sampratų.

Ilgainiui išsigrynino menininko holistinės išraiškos siekis: siekis išplėtoti savo paties kūno ir minčių procesų reprezentacijas per skulptūrinį „įkūnijimą“. Šis siekis ir toliau išlieka, motyvuoja, padeda išlaikyti balansą. Kūryba – visuomet procesas, tąsa.

Pastarieji metai M. Di Carlo buvo ypač sėkmingi. Su skulptūra „Horizontas“ jis tapo pagrindiniu Silicon Sculpture Valley 2022 metų projekto menininku. Kūrėjo parodos ir atidarymai rengiami įvairiose pasaulio šalyse, 2022 ir 2023 metais jis dalyvavo meno mugėse Niujorke, Bazelyje, Stambule ir kitur.

„Klostė“

Europos parko ekspoziciją papildysianti M. Di Carlo skulptūra „Gravitacija svarbi“ („Gravity Matters“) – kūrinys iš „Klosčių“ („Fold“) serijos.

Skulptūrinė M. Di Carlo kalba kyla iš dviejų pagrindinių šaltinių: prancūzų filosofo Deleuze’o raštų apie „klostę“ (the fold) ir gamtos, visatos kompleksiškumo. Menininkas kuria iš metalo ir jį tarsi lenkia tuo pačiu būdu, kaip sulenkiamas popierius erdvėje, ir taip sukuria savotiškus gigantiškus origamius. Nėra nei skulptūros vidaus, nei išorės. Tarp materijos tankumo ir tuščios erdvės kylanti įtampa virsta vibracija, į paviršių iškyla viena dimensija po kitos. Klostė interpretuojama kaip jėga, verčianti medžiagiškumą begalybe. Įvykstanti metamorfozė naudoja energiją ir pati yra jos šaltinis.

Savo kalvystės žinias menininkas transformavo į savitą skulptūrinę kalbą, kur išskirtinę estetinę svarbą turi žaismas tarp tuštumos ir tankumo, šviesos ir šešėlio. Skulptoriaus darbai minimalistiniai, tačiau pasižymintys žaisminga formalia kalba, leidžiančia žiūrovui pažvelgti tarsi anapus griežtų medžiagų, kurios panaudotos kūriniuose.

„Klostė yra erdvė, judėjimas ir laikas“, – sako Matias Di Carlo.

Kritika

Meno kritikas, kuratorius Bjornas Sternas apie Matiaso Di Carlo kūrybą sako:

„Matias Di Carlo darbai geriausiai apibūdinami kaip žaismingas minimalizmas. Dirbdamas itin disciplinuotai, kruopščiai ruošdamas maketus, eskizus, siekdamas suprasti formos sudėtingumą ir sąveiką santykyje su kūnu, jis išplėtojo vizualinę matematinę formą ir sugebėjo atskleisti jos apimtis trijų matmenų erdvėje. Geležis ir plienas atrodo itin inertiški ir nepersmelkiami, tačiau Di Carlo ilgai eksperimentuojant su alchemija pavyko suteikti spalvą ir šilumą šiaip jau atšiauriems ir nesvetingiems paviršiams. Patina, kurią Di Carlo padengia savo plieno darbus, yra ir pietų Ispanijos rusvų atspalvių atspindys, ir pokalbis su pačia materija, vykstantis laisvai ir nuolatinėje kaitoje.

Kai Di Carlo pasirinko šiuolaikinio skulptoriaus kelią, jis sugebėjo išsilaisvinti nuo naudingumo ir akademinių suvaržymų ir išvystė intuityvią metodologiją, kurdamas emociją per vientisą formą. Ilgi, mėnesius trunkantys meditacijos periodai gamtoje ir su gamta, dažnai vienatvėje ir laukinėje aplinkoje, Di Carlo leido sukaupti visuminį minčių katalogą, kuris egzistuoja ne tik dvasinėje plotmėje, bet ir fiziškai įsikūnija griežtose jo skulptūrų formose. Kaip ir su visais dalykais gamtoje, esama paslėptų tiesų. Visata pati pradeda nuo to, kas paprasta ir nuosekliai kyla link aukštesnių, sudėtingesnių formų. Atidžiai įsižiūrėjus į Di Carlo skulptūras kyla jausmas, kad daugelis šių formų jau „suprato“, kad visuma visuomet yra sudaryta iš jos dalių sumos.“

„Kad kūrinys atsirastų Europos parke, prisidėjo visas būrys šiuolaikinio meno gerbėjų, kuriems muziejus yra ypač dėkingas“ – sako Europos parko įkūrėjas Gintaras Karosas. – „Pagrindinis mecenatas, dovanojantis skulptūrą muziejui, yra Toras Andersas Petteroe. Taip pat prie šio projekto daug prisidėjo menininkui atstovaujanti „Wadström Tönnheim“ galerija ir jos direktorius Mattias Tönnheimas, idėją iniciavo Niujorke ir kitose pasaulio šalyse dirbanti ir kurianti menininkė, meno ekspertė Brigita Krasauskaitė.“

„Wadström Tönnheim“ galerija siekia tyrinėti ir atskleisti tapybos svarbą šiuolaikinėje vizualinėje kultūroje taip pat ir per kitų meno sričių kūrinius fotografiją, skulptūrą, instaliacijas, piešinius, videomeną. Galerija priklauso Mattiasui Tönnheimui, jis ir vadovauja.

Menininkė Brigita Krasauskaitė kuria įvairiose meno srityse, yra meno ekspertė, sertifikuota vertintoja ir konsultantė. Ji įkūrė „Foreign Territory“, kad plačiajai visuomenei galėtų pristatyti jaunų, novatoriškų menininkų darbus, o pripažintų menininkų kūrybą šviežiu kuratorės žvilgsniu atgaivintų naujose erdvėse ar kituose kontekstuose. „Foreign Territory“ remia šiuolaikinių menininkų, meno fondų ir menininkų palikimo administratorių veiklą siekiant savo vizijos tarptautinėje meno rinkoje, viešosiose erdvėse ir muziejuose.

Europos parkas yra modernaus ir šiuolaikinio pasaulio meno muziejus po atviru dangumi. Čia universalia meno kalba įprasminamas Europos centras. Europos parko 55 hektarų vientisame meno ir gamtos ansamblyje įkurdina beveik pusantro šimto kraštovaizdžio meno darbų ir skulptūrų.

Matiaso Di Carlo kūrinio „Gravitacija svarbi“ pristatymas visuomenei – Europos parko muziejaus įgyvendinamo projekto „Profesionalaus meno ir kultūros lauko plėtra Europos parke. Menininkai už tvarų pasaulį“ dalis. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

https://lh3.googleusercontent.com/VmFDEkdRoA467vVgdTNz9japvD0I9f0dLpv-E_pwhqaK6n548kVAT8JsRPAy2dWUsgqDRk1wxwUh8mVSKSTnL945O_3pILpeHB7aLhPMPNu61P_Boy7F4dxA7IZJv0TLqkLfTjg

Matiaso Di Carlo kūrinio „Gravitacija svarbi“ pristatymo renginys ir susitikimas su menininku vyks 2023 m. rugpjūčio 27 d. 15 val. Europos parke.

Daugiau informacijos: Gintaras Karosas, tel. 8 698 30925, 8 5 2377 077, muziejus@europosparkas.lt

Registracija: hq@europosparkas.lt, +370 5 2377 077, +370 698 30923.

Laisvalaikio naujienos

 • Poilsinė kelionė dviese – kur rudenį pasilepinti saule?

  Nors rugsėjis vis dar lepina saulės spinduliais čia, Lietuvoje, netrukus orai ims vėsti, o lietingų dienų bus vis daugiau. Tačiau neilgas skrydis ir vėl galite mėgautis vasariškais orais – saulės voniomis, maudynėmis šiltose bangose ir išskirtiniu poilsiu. Ieškantiems vasaros rudenį kelionių agentai tikrai turi, ką pasiūlyti. Štai kelios kryptys, kur galite planuoti savo saulėtas...
 • „Dialogai su Čiurlioniu“: koks bus šis koncertų sezonas?

  Šventinį rugsėjo mėnesį, minint Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 148-ąjį gimtadienį, į M. K. Čiurlionio namus Vilniuje grįžta tęstinis muzikinis projektas – koncertų ciklas „Dialogai su Čiurlioniu“. 2023 metų rudens sezono „Dialogų su Čiurlioniu“ geografija iš tiesų įspūdinga: savo muzikines programas, interpretacijas ir mintis pristatys svečiai iš Graikijos,...
 • Pažintis su Gintauto Mažeikio mitinių mąstymų romanu „LILIMŲ KNYGA“

  A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje, V. Putvinskio g. 64, Kaune, spalio 3 d., antradienį, 17 val. kviečiame į pažintį su Gintauto Mažeikio mitinių mąstymų romanu „LILIMŲ KNYGA“. Šį kartą žurnalo „Baltas kambarys“ rubrikoje „Gintauto megafonas“ spausdinamos ištraukos iš naujojo (dar niekur neskelbto) mitinių mąstymų romano „Lilimų...
 • Edukacinis užsiėmimas „Kraitinių skrynių tapyba“

  A. ir P. Galaunių namuose-muziejuje, Vydūno al. 2, Kaune, rugsėjo 29 ir 30 d. 15 val. kviečiame į edukacinį užsiėmimą „Kraitinių skrynių tapyba“ Monikos Gineikienės parodoje „Žydintys sugrįžimai“. Renginio metu susipažinsite su dailininkės darbuose atsispindinčiais kraitinių skrynių piešiniais ir jų ypatumais, o vėliau ir patys galėsite juos kurti ir...
 • Pėsčiųjų žygis ,,(Ne)užmiršti Plungės krašto dvarai‘‘

  Rugsėjo 23 d., minint Pasaulinę turizmo dieną, Plungės turizmo informacijos centras organizavo beveik 20 km ilgio pėsčiųjų žygį ,,(NE)užmiršti Plungės krašto dvarai‘‘. Šis žygis buvo vienas iš projekto, kurį iš dalies finansavo Kultūros paveldo departamentas, veiklų. Jo tikslas – pristatyti, leisti naujai atrasti bei pažinti Šateikių, Bukantės bei Platelių dvaro...
 • Šiaulių istorijos muziejuje – paroda skirta Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmečiui

  2023 m. rugsėjo 28 d. 16 val. Šiaulių istorijos muziejuje (Aušros al. 47, Šiauliai) atidaroma Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus (toliau – MLIM) paroda „1923-ieji. Klaipėda ir Lietuva: istorija, politika, diplomatija“. Paroda skirta Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmečiui. Renginyje dalyvaus MLIM direktorius dr. Jonas Genys, parodos kuratorė Zita Genienė,...
 •  Konferencija „Švietimo istorijos raida XVIII-XX a. Edukacinei komisijai 250 m.“.

  Rugsėjo 15 dieną, Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centre surengta konferencija „Švietimo istorijos raida XVIII-XX a. Edukacinei komisijai 250 m.“. Surengtu renginiu norėta plačiau išanalizuoti XVIII – XX a. pr. švietimo Kražiuose laikotarpį ir pristatyti visuomenei Edukacinės komisijos įtaką miestelio švietimo istorijos raidai. Tai vienas iš kultūros centro įgyvendinamo...
 • Moteriškos žieminės striukės - klasikinė šiluma

  Kai pirmieji snaigės kristi pradeda, ir oro temperatūra pradeda mažėti, atėjo laikas žieminėms striukėms. Tačiau tinkamos striukės pasirinkimas yra ne tik šilumos, bet ir stiliaus klausimas. Mados pasaulyje, žieminė striukė yra ne tik apsauga nuo šaltuko, bet ir aiškus jūsų asmeninio stiliaus pareiškimas. Atidžiai parinkta, ji gali pabrėžti jūsų figūrą, atskleisti jūsų mados identitetą ir...
 • Kviečiame dalyvauti Kražių kolegijos rezidencijos renginyje

  Projekto „Kražių kolegijos rezidencija“ dalyvis – gamtos fotografas Marius Čepulis kviečia visus rugsėjo 21 d. dalyvauti atviros studijos dienoje, kur bus galima iš arčiau susipažinti su autoriaus darbais, veikla. Rugsėjo 21 d. vyks susitikimas su gamtos fotografu Mariumi Čepuliu: 12 val. – Kražių Ž. Liauksmino gimnazijoje; 17.30 val. – Kražių M. K....
 • Tarptautinė paroda "Kvadratas. Laisvės laivas"

  2023 m. rugsėjo 15 d., penktadienį, 17 val. Kaune, galerijoje „Aukso pjūvis“ (BLC verslo centras, K. Donelaičio g. 62) atidaroma tarptautinio dailės disciplinų dėstytojų kūrybinio projekto paroda „Kvadratas. Laisvės laivas“. Tęstinis projektas „Kvadratas“, suburiantis profesionalius menininkus – dailės dėstytojus ir mokytojus, rengiamas jau...
 • Dronai turizmo sektoriuje: apžvalga iš paukščio skrydžio

  Dronai, kurie anksčiau buvo naudojami tik kariniams ir pramoniniams tikslams, dabar pradėjo veikti turizmo pasaulyje. Šie bepiločiai orlaiviai (UAV) sparčiai išpopuliarėjo kaip galinga turistų patirties gerinimo ir turistinių vietų rinkodaros priemonė. Nuo kvapą gniaužiančių nuotraukų iš oro iki unikalių gamtos stebuklų perspektyvų - bepiločiai orlaiviai iš esmės pakeitė turistinių objektų...
 • Druskininkų turizmo dienos 2023

  Rugsėjo 27 – spalio 1 dienomis, jau tradicija tapusių Turizmo dienų metu, Druskininkai taps turizmo sostine. Miesto širdis, Vilniaus alėja, taps magiška skaitmeninio meno – garso, šviesų ir vaizdo arterija, apjungiančia svarbiausius miesto pastatus ir lokacijas. Be įspūdingos audiovizualinės Druskininkų interpretacijos, miesto paslaptis atskleis teminės gidų ekskursijos, lauks...
 • Paroda „Moterų balsai. Istorijos iš Kauno tekstilės industrijos“

  Paveikslų galerijoje, K. Donelaičio g. 16, Kaune, Atidarymas: rugsėjo 14 d., ketvirtadienį, 18 val. Paroda „Moterų balsai. Istorijos iš Kauno tekstilės industrijos“. Parodoje atsiskleidžia daugiabalsis pasakojimas moterų, dirbusių Kauno tekstilės fabrikuose vėlyvuoju sovietmečiu ir per pirmąjį nepriklausomybės dešimtmetį. Tai – polifoninis pasakojimas: žmonių...
 • Paroda „Kitoks Čiurlionis. Vilniaus dailės draugijoje II“ M. K. Čiurlionio namuose

  M. K. Čiurlionio namai Vilniuje rugsėjo 8 d. 18 val. kviečia į parodos „Kitoks Čiurlionis. Vilniaus dailės draugijoje II” atidarymo vakarą. Tai parodų ciklo „Kitoks Čiurlionis. Vilniaus dailės draugijoje“ antroji paroda. Vilniaus 700 metų jubiliejus paskatino prisiminti daugiatautės XX a. pradžios Vilniaus miesto kultūros istoriją ir šią dailės draugiją, kuri vienijo...
 • Meninis-edukacinis projektas „Susitikimai su Čiurlioniu“ Vaikų dienos centrams

  Jau trečius metus M. K. Čiurlionio namai Vilniuje rengia meninį-edukacinį projektą „Susitikimai su Čiurlioniu“. Projektas vykdomas bendradarbiaujant su Vilniaus miesto savivaldybe, Vilniaus miesto vaikų dienos centrais, nevyriausybine organizacija „Gelbėkit vaikus“ bei VŠĮ „Gravitas Schola“. Švenčiant Vilniaus miesto 700-ąsias metines, projektas...
 • Skambant ryškiausiems Lino Adomaičio hitams, uždarytas Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis

  Rugpjūčio 24 d. šiauliečiai ir miesto svečiai gausiai rinkosi į jubiliejinio XX tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio uždarymą. Koncerte „Noriu gyventi dėl tavęs“ pasirodė dainininkas Linas Adomaitis ir Naujų idėjų kamerinis orkestras (NIKO), kurie geriausių dainų programą Šiauliuose pristatė pirmą kartą. Festivalio organizatorius – įkūrimo 100-metį...
 • Matias Di Carlo Europos parke: šį sekmadienį pristatoma argentiniečio menininko skulptūra

  Europos parko muziejuje netoli Vilniaus 2023 m. rugpjūčio 27 d., sekmadienį, 15 val. visuomenei pristatoma nauja skulptūra. Dar vienos kultūros dalelė, dar vienas unikalios meninės ir idėjinės raiškos meno kūrinys papildys muziejaus po atviru dangumi ekspoziciją. Jo tema plati ir gili – išgryninta filosofija, matematikos vizualizavimas erdvėje, gamtos kontempliacija. Kilmė Matias...
 • Ko trūksta lietuviško humoro pasaulyje?

  Tik aukšto intelekto asmenys nebijo viešai pasijuokti iš savo ydų. Kuo daugiau tokių asmenų tautoje, tuo ji yra iškilesnė. Gal todėl ne šiaip sau sakoma, jog žydų humoras yra pats subtiliausias pasaulyje? Tačiau ne vien jie moka savitai juokauti. Juk esame girdėję gerų atsiliepimų apie anglišką ir prancūzišką humorą. Koks humoras yra mėgstamiausias Lietuvos padangėje? Ypatingo dėmesio...
 • Vasaros festivalio uždarymo koncerte – ryškiausi Lino Adomaičio hitai

  Rugpjūčio 24 d., ketvirtadienį, 18 val. Chaimo Frenkelio vilos parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyks jubiliejinio XX tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio uždarymo koncertas „Noriu gyventi dėl tavęs“. Geriausių dainų programą dainininkas Linas Adomaitis ir Naujų idėjų kamerinis orkestras (NIKO) Šiauliuose pristatys pirmą kartą. Dainininko L. Adomaičio ir Naujų...
 • Žalieji šeimų šeštadieniai

  Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, V. Putvinskio g. 55, Kaune, kviečiame šeimas į kūrybines dirbtuves „Rytai sode“. Nuo rugpjūčio 26 d. kiekvieną šeštadienį 10.00–12.00 val. kviečiame šeimas su ikimokyklinio amžiaus vaikučiais į kūrybines dirbtuves parodoje „Žalia“. Užsiėmimo metu nukeliausite į žalios spalvos pasaulį ir naudodami įvairias...
 • Venclauskių namuose – susitikimas su Šiaulių sąjūdininku, istoriku prof. Arūnu Gumuliausku

  2023 m. rugpjūčio 22 d., antradienį, 16 val. Venclauskių namuose-muziejuje (Vytauto g. 89, Šiauliai) vyks vieša paskaita-susitikimas su Šiaulių sąjūdininku, istoriku prof. Arūnu Gumuliausku. Renginys skiriamas Sąjūdžio 35-osioms metinėms ir „Baltijos keliui“ paminėti. Renginio dalyviai taip pat galės susipažinti su paroda „Šiaulių albumas“, kurioje be kitų pasakojimų...
 • „Saulučių rojus“

  Ryškiaspalviais geltonais žiedais šnarantis rojus. Jeigu ieškote tobulos vietos fotosesijai, po atviru dangumi, jus kviečia ,,Saulučių rojus''. Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/profile.php?id=100090639647446 Adresas: Skuodo r. Gėsalų kaimas.
 • Ekskursijos su gidu parodoje „Žalia“

  Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, V. Putvinskio g. 55, Kaune, kviečiame į ekskursijas su gidu parodoje „Žalia“. Žalia – Lietuvos miškų, pelkių, pievų ir sodų spalva. Ne veltui žalia, simbolizuojanti Lietuvos peizažą, atsiranda mūsų tautinėje vėliavoje. Šią spalvą savo darbuose dažnai naudoja Lietuvos menininkai ir paprasti kaimo amatininkai, nes tai...
 • Chaimo Frenkelio viloje muzikos kerais žavės ansamblis „Paleasis“

  Rugpjūčio 18 d., penktadienį, 18 val. Chaimo Frenkelio vilos-muziejaus Koncertinėje salėje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyks kamerinės muzikos ansamblio „Paleasis“ koncertas „Nuo Bethoveno iki Pulenko“. Šis renginys yra XX tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio dalis. Ansamblis „Paleasis“ buvo suformuotas fortepijono virtuozo Alexanderio...
 • Baidarių nuoma Dzūkijoje

  Organizuojame žygius baidarėmis, bene gražiausiomis upėmis - Ūla, Merkiu, Grūda, Varėne.Teikiame nakvynės paslaugas su palapinėmis - stovyklavietėje ant Ūlos kranto arba sodyboje Krokšlio k. Esame įsikūrę Varėnoje, www.baidarink.lt el.paštas info@baidarink.lt, Tel. +37068268062
 • Susipažinta su akmentašystės amatu

  Rugpjūčio 8 dieną, įgyvendinant projektą „Kuriu Kražiams“, 20 jaunuolių sudalyvavo akmenskaldystės edukacinėje programoje. Dalyvius maloniai pasitikusi Kelmės kultūros centro Etninės kultūros ir tradicinių amatų skyriaus vedėja Nomeda Bandzienė papasakojo apie akmentašių simpoziumą, Žemaičių etnomuzikavimo ir liaudies amatų vasaros kursus, kurių metu puoselėjamos etnokultūros...
 • Atrakcionų sodai

  Parodos atidarymas 2023 m. rugpjūčio 11 d. 17 val. Ekscentriški pasilinksminimai, lengvabūdiški pokštai ir perversyvūs „iškraipyto“ pasaulio vaizdiniai, pasakos apie lūkesčius sukeliančius, tačiau galiausiai pražudančius talismanus, kaip ir saldaus mėgavimosi akimirkos šioje parodoje žiūrovus įvilioja į vaizduotės atrakcionų sodus. Frazė, be abejo, yra netiesioginė aliuzija...
 • Žolinė po malūno sparnais – nuo tradicinių apeigų iki jodinėjimo žirgais

  2023 m. rugpjūčio 15 d., antradienį, 17 val. Žaliūkių malūnininko sodyboje (Architektų g. 73, Šiauliai) vyks Žolinės šventė. Programoje: žolynų turgelis, jojimo žemaitukų žirgais pamokos, šventinės Žolinės apeigos, edukaciniai žaidimai, vaišinimas naujo derliaus duona, liaudiška vakaronė su ansambliais. Įėjimas nemokamas. Šventę pradės dainininkai ir giedoriai iš Kirnaičių (Joniškio r.)....
 • Paroda „Vasario 16-osios šventė 1919-1940 metais: susitelkimas ateičiai“

  Lietuvos nacionalinis muziejus ir Signatarų namai karantino metu parengė ir Lietuvos bendruomenėms dovanoja kilnojamąją parodą apie Vasario 16-osios šventę ir jos minėjimo tradicijas 1919–1940 metais. Specialiai šiai parodai muziejininkai sukūrė ir nuotaikingą edukaciją pagal rašytojo Antano Vienuolio tarpukariu skelbtas vizijas ir pranašystes, kaip Vasario 16-oji atrodys po šimto metų,...
 • Legendinė V. Kernagio daina „Baltas paukštis“ suskambės Burbiškio dvare

  Rugpjūčio 13 d., sekmadienį, 15 val. Burbiškio dvare (Radviliškio r.) koncertuos Renata Dubinskaitė (mecosopranas) kartu su violončelių kvintetu „QuinCelli“. Koncerte, pavadintu tuo pačiu pavadinimu, kaip Vytauto Kernagio daina „Baltas paukštis“, klausytojų lauks muzikinių kūrinių puokštė – nuo A. Vivaldi, A. Piazzolla, G. Gershvin iki V. Kernagio. Koncertas yra...
 • Praūžė trečiasis Drakonų valčių festivalis

  Rugpjūčio 5 - tą dieną, Kražiuose prie Vėjinės tvenkinio, trečią kartą vyko „Drakonų valčių festivalis“, kuris į Kražius atvykti pakvietė dar gausesnį būrį dalyvių bei žiūrovų nei pastaraisiais metais. „Drakonų valčių festivalis“ – tai komandinio irklavimo renginys skatinantis aktyvumą, dovanojantis geriausias emocijas, patirtį ir žinias, suburiantis komandas...
 • Tarptautinio tapytojų plenero „Šlavantas 2023“ paroda

  V. K. Jonyno galerijoje, Turistų g. 9, Druskininkuose, Tarptautinio tapytojų plenero „Šlavantas 2023“ paroda. Kaip ir kasmet, šiemet prie Šlavanto ežero kranto Lazdijų rajone, Veisiejų seniūnijoje, būrėsi menininkai. Vyko kasmetinis tarptautinis tapytojų pleneras „Šlavantas 2023“. Plenero dalyviai – gerai žinomi Lietuvos ir užsienio menininkai: Antanas...
 • Vasaros namo su sodu įrengimas

  Vasaros namas su sodu yra puiki vieta pabėgti nuo miesto šurmulio ir mėgautis ramia gamtos apsuptyje. Sodas yra kaip atviras platus darinys, kurį galime prižiūrėti ir puošti savo nuožiūra. Kaip aprūpinti ir įrengti jūsų vasaros namą su sodo įranga ir sodo daiktais, kad jis būtų patogus, gražus ir funkcionalus? Šiame tekste pasidalinsime idėjomis ir patarimais, kaip išnaudoti kiekvieną kampelį...
 • Šiaurės Kipro įdomybės – kraštas, kuris jus nustebins

  Šiaurės Kipras vilioja nuostabaus grožio laukiniais paplūdimiais ir beveik ištisus metus šviečiančia saule. Tačiau ar žinojote, kad tai – toli gražu ne viskas, ką gali pasiūlyti šis regionas? „Mėlynosios vėliavos“ paplūdimiai ir... asiliukų draugija Nenustebkite, jei Šiaurės Kipro pakrantėje užtiksite paplūdimį be jokio poilsiautojo – turizmas čia ne toks...
 • IV tarptautinis Rimvydo Žigaičio menų festivalis atidarytas su trenksmu

  IV tarptautinis Rimvydo Žigaičio menų festivalis atidarytas su trenksmu. Liepos 21 dieną buvusioje Antanavo spirito gamykloje griaudėjo perkusijos garsai, čia skambėjo mušamųjų grupės „Giunter Percussion“ koncertas „Inter zones“, kuriame dalyvavo atlikėjai Pavel Giunter, Sigitas Gailius, bei svečias iš Latvijos Guntars Freibergs. „Giunter Percussion“,...
 • Evaldo Ivanausko fotomontažų paroda „Pašnekesiai su Vincu Firinausku“

  Kauno paveikslų galerijoje, K. Donelaičio g. 16, Kaune, Evaldo Ivanausko fotomontažų paroda „Pašnekesiai su Vincu Firinausku“. Panevėžietis fotomenininkas Evaldas Ivanauskas parodoje pristatys darbų ciklą „Pašnekesiai su Vincu Firinausku“, kuriame naujam gyvenimui atgyja tarpukarį menančios fotografijos. Parodoje bus eksponuojami didelio formato skaitmeniniai...
 • Medžio drožėjų plenero menininkų darbų pristatymas

  2023 metais Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centras, prisidėdamas prie etnokultūros ir „gyvojo paveldo“ puoselėjimo, įgyvendina Lietuvos kultūros tarybos iš dalies finansuotą projektą „Kuriu Kražiams“. Projekto partneriai Kelmės rajono savivaldybė, Kražių seniūnija ir Kražių bendruomenė. Projekto įgyvendinimo metu siekta ne tik puoselėti etnokultūrą, supažindinti su...
 • Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio koncertas įvyks Telšiuose – pasirodys garsūs pianistai

  2023 m. liepos 26 d., trečiadienį, 18 val. Telšių ješivoje (Iždinės g. 11, Telšiai) skambės garsių Lietuvos pianistų – Petro Geniušo ir Justo Šerveniko – duetas, koncerte „Muzika dviem“. Programoje: F. Schuberto, F. Poulenco, G. Gershwino kūriniai. Koncertas yra XX tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio, kurį organizuoja Šiaulių...
 • Net keturi fantastiški renginiai rekordinėje Kazlų Rūdos šiaudų SLOW ARENOJE

  Pernai Liudo ir Sigitos Mikalauskų sumanyta ir su asociacija "Jaunoji Sūduva" įgyvendinta Kazlų Rūdos Slow arena viršijo visus populiarumo lūkesčius! Bilietai į vieną iš koncertų ištirpo vos per tris dienas, todėl teko areną didinti. Šiemet Kazlų Rūdos Slow arena vėl sukvies muzikos mylėtojus į melodingą pojūčių puotą su šieno aromatu po atviru dangumi. Beje, ši arena agentūros...
 • „Šeiko šokio teatro“ pasirodymas sukvies į naktinį Chaimo Frenkelio vilos parką

  2023 m. liepos 20 d., ketvirtadienį, 22 val. Chaimo Frenkelio vilos parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyks XX tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio renginys – „Šeiko šokio teatro“ spektaklis „Boléro-Extended“. Šokio spektaklis „Boléro-Extended“ – tai neįprasta ir originali vieno garsiausių prancūzų kompozitoriaus...
 • VR filmo „Angelų takais“ peržiūros M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje

  M. K. Čiurlionio namai Vilniuje kviečia išbandyti visiškai unikalų būdą tyrinėti meną – pasivaikščioti „Angelų takais“ virtualioje realybėje. BILIETUS į VR filmą „Angelų takais“ platina „Paysera Tickets“ (nuoroda). Bilietais vietoje neprekiaujama. Režisierės Kristinos Buožytės filmas „Angelų takais“ yra virtualios realybės...
 • Pirmą kartą Lietuvoje – ansamblis iš Š. Makedonijos „Makedonissimo“

  2023 m. liepos 12 d., trečiadienį, 18 val. Chaimo Frenkelio vilos parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyks ansamblio „Makedonissimo“ koncertas. Specialiai į Šiaulius iš Š. Makedonijos atvykstantis ansamblis Lietuvoje pasirodys pirmą kartą, jo įkūrėjas ir vienas iš narių – pasaulinio garso pianistas virtuozas Simonas Trpčeskis. Koncertas yra XX tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos...
 • Naujas unikalus ypatingų retų Kristalų parkas Višakio Rūdos miškuose

  N A U J I E N A! Turime Jums nuostabių žinių – dar vieną magišką traukos vietą mūsų savivaldybėje. Višakio Rūdos miškų apsuptyje, Aušros ir Arvydo sodyboje pradėjo veikti ypatingų retų KRISTALŲ PARKAS, kurį įkūrė nuoširdūs ir darbštūs sodybos šeimininkai. Daugiau nei dvidešimt metų savo rankomis ir savo energija kūrė nuostabių augalų erdvę, į kurią pasiruošę priimti šiltus ir gerus...
 • Iškilmingai atidarytas 20-tas tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis

  2023 m. liepos 6 d. Chaimo Frenkelio vilos parke įvyko XX tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio atidarymas. Šventiniame koncerte, skirtame Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai paminėti, pasirodė solistė Désirée Baraula-Massari (mecosopranas, Norvegija) ir Kauno miesto simfoninis orkestras. Dirigentas – Robertas Šervenikas. 21 val. susirinkusieji...
 • Istorinių parkų ir sodų dienos pilyse ir dvaruose – proga pasimėgauti poilsiu ir atradimais

  Ketvirtus metus iš eilės Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos kviečia liepos pradžioje atrasti laiko svajingiems pasivaikščiojimams ir smagiems renginiams, vyksiantiems Lietuvos pilių ir dvarų parkuose. Istorinių parkų ir sodų dienų laikotarpiu visi besidomintys galės maloniai praleisti laiką Lietuvos pilių ir dvarų parkuose, daugiau apie juos sužinoti, dalyvauti dienų renginiuose. Liepos...
 • Neišdildomų įspūdžių savaitė Ąžuolų Viloje

  Vasara įsibėgėja, o jos metu tėveliai dažnai ieško stovyklų savo vaikams. Šiemet Kazlų Rūdos savivaldybėje neišdildomų įspūdžių savaitė laukia Ąžuolų Viloje. Ąžuolų Būdoje įsikūręs šeimos ūkis, kviečia 5-10 m. vaikus į dienos stovyklą, kuri vyks liepos 17-21 d. Pakalbinome ūkio šeimininkę Eglę, kad daugiau sužinotume apie šią dienos stovyklą. Egle, dienos stovykla vaikams, kaip kilo ši...
 • Kelionės į Turkiją – tikras vasaros desertas

  Vasara – netikėtumų, poilsio, atradimų ir kelionių metas. Deja, Lietuvos orai ne visada leidžia sukurti svajonių atostogas, tad dažnu pasirinkimu tampa poilsis užsienyje. Vis dar vienas iš populiariausių tiek poilsinių, tiek pažintinių kelionių variantų – kelionės į Turkiją. Turkijos gamta, karščiu alsuojančios Juodosios jūros, Viduržemio ir Egėjo pakrantės, švelnus klimatas,...
 • Venclauskių namuose-muziejuje – dėmesys keliautojui Olegui Truchanui

  2023 m. birželio 30 d., penktadienį, 14 val. Venclauskių namuose-muziejuje (Vytauto g. 89, Šiauliai) vyks parodos ,,Olegas Truchanas – šiaulietis, tapęs Australijos legenda“ atidarymas. Paroda skiriama žinomo keliautojo, gamtosaugininko Olego Truchano (1923–1972) 100-osioms gimimo metinėms. Olegas Truchanas gimė Šiauliuose, mokėsi Šiaulių berniukų gimnazijoje, kurią baigė...
 • Atostogos alinant karščiams: kaip ilsėtis tropinėmis dienomis?

  Pastaraisiais metais šiltasis sezonas net ir Lietuvoje dažnai primena tropinį, mūsų žemynui dar neįprastą klimatą. Didesnis nei +30 laipsnių karštis ir mažas kritulių kiekis nualina ne tik gamtą – dėl neatlėgstančios kaitros negalime kokybiškai pailsėti net naktimis, todėl nuolatos jaučiamės pavargę, o tokiems orams laikantis ilgesnį laiką atsiranda ir išsekimo požymių. Vis dėlto,...
 • Magiškoje Kupolinių šventėje – tradicijos, viduramžių kovos ir baltiškojo roko muzika

  2023 m. birželio 23 d. nuo 15 val. Žaliūkių malūnininko sodyboje (Architektų g. 73, Šiauliai) šurmuliuos burtais, mistika, dainomis ir senosiomis tradicijomis apipintos Kupolinės – seniausia vasarvidžio tradicijas išlaikiusi šventė, siekianti pagonybės laikus. Programoje – potyriai su gyvosios istorijos klubu, viduramžių kovos, baltiškojo roko muzika, tradicijos ir kt. Kasmet...