Lankytinos vietosMarijampolės Vytauto Didžiojo parkas

Marijampolė
Tai seniausias miesto parkas, kuriam, minint kunigaikščio Vytauto Didžiojo metus, suteiktas Vytauto Didžiojo vardas. Miesto sode susitikdavo tiek jaunuomenė, tiek vyresnioji marijampoliečių karta. Čia vykdavo renginiai, koncertai, vaidinimai, paskaitos. Miesto sodas buvo demokratijos židinys, nes čia nekildavo konfliktų tarp dešiniųjų ar kairiųjų, tarp žydų ir lietuvių. Dažno išeivio atsiminimuose, ar jis būtų lietuvis ar žydas, tai pats gražiausias parkas pasaulyje, nes čia prabėgo jų vaikystės dienos.
daugiau

Marijampolės kraštotyros muziejus

Marijampolė
Marijampolės kraštotyros muziejus – vienas seniausių muziejų Suvalkijoje, įsteigtas 1933 m., šiuo metu įsikūręs XIX a. pab. pastatų komplekse, buvusiuose teismo rūmuose.
daugiau

Valdovų rūmai

Vilnius
Šioje istorinėje vietoje IV–VIII a. buvo medinė gyvenvietė, XIII a. II p. dalis gyvenvietės virto mūro pilimi. XIV a. I p. ji tapo svarbiausiu statiniu mūro siena juosiamoje didelėje Vilniaus Žemutinės pilies teritorijoje. Nuo pirmųjų Gediminaičių laikų čia rezidavo beveik visi Lietuvos valdovai. Jie ne kartą plėtė mūro pilį, o XV a. pab. pradėjo jos esminę rekonstrukciją. Iš pradžių turėjusi gotikos bruožų, XVI a. reprezentacinė Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija tapo ištaigingais renesansiniais rūmais. XVII a. I p. jie įgijo ir ankstyvojo baroko požymių. Vilnius tuo metu buvo vienu iš didžiausių Vidurio Rytų Europos centrų. XVII a. vid. Maskvos kariuomenė rūmus nuniokojo, o XVIII a. pab. – XIX a. pr. ir visiškai sugriovė. 2000 m. Lietuvos Respublikos seimas priėmė įstatymą dėl Valdovų rūmų atkūrimo ir paskirties. 2013 m. du iš keturių Valdovų rūmų korpusų atverti lankytojams, juose įsikūrė nuo 2009 m. veikiantis Nacionalinis muziejus – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai.
daugiau

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus

Kaunas
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus yra vienas seniausių ir didžiausių dailės muziejų Lietuvoje. Tai yra vienintelė vieta pasaulyje, kur sukauptas beveik visas įžymiausio lietuvių dailininko, kompozitoriaus, literato ir visuomenės veikėjo M. K. Čiurlionio (1875–1911) kūrybinis palikimas. M. K. Čiurlionio galerijos patalpose eksponuojami genialaus lietuvių menininko tapybos ir grafikos darbai, muzikos salėje galima pasiklausyti M. K. Čiurlionio muzikos kūrinių įrašų.
daugiau

Palangos kurhauzas

Palanga
Kurhauzo – kurorto simbolio – istorijos pradžia siejama su grafų Tiškevičių dinastija. Grafas J. Tiškevičius maždaug 1877 m. dabartinių Vytauto ir J. Basanavičiaus gatvių kampe pastatė erdvų restoraną, kuris netrukus buvo išplėstas bei čia įkurtas pirmasis kurorto viešbutis. Kurhauzas tapo populiaria susibūrimo vieta, nes čia veikė ne tik restoranas, bet ir skaitykla, buvo įrengta biliardo, kitų žaidimų salė.
daugiau

M. Žilinsko dailės galerija

Kaunas
Mykolo Žilinsko dailės galerija pastatyta 1989 metais pagal Eugenijaus Miliūno, Sauliaus Juškio ir Kęstučio Kisieliaus projektą. Čia eksponuojami užsienio dailės rinkiniai, kaupiami muziejuje nuo pat M. K. Čiurlionio dailės galerijos įkūrimo. Didžioji senosios dailės pavyzdžių dalis į muziejų pateko iš Lietuvos dvaruose rinktų kolekcijų. XX a. meno kūriniai daugiausia buvo nupirkti ar padovanoti autorių po muziejuje vykusių užsienio dailės parodų.
daugiau

Vasaknų dvaras ir bravoras

Zarasų r.
2007 m. duris atvėręs Vasaknų dvaras – moderniai rekonstruoto ir puikiai renginiams ir poilsiui pritaikyto istorinio pastato pavyzdys. Ant Vasaknų ežero kranto įkurta dvarvietė nuo 16 a. priklausė garsiausioms didikų giminėms – Radviloms, Pliateriams, Tiškevičiams. Dvarvietėje išlikusios senosios metro storio akmeninės sienos, raudonų plytų arklidžių griuvėsiai, alaus daryklos pastatas su unikaliu kaminu ir arkine lubų architektūra.
daugiau

Akmenėlių dvaras

Pakruojo r.
Išsaugoti istorinio dvaro kultūrines tradicijas mums yra labai svarbu, todėl rengiame kultūros popietes ir susitikimus su įdomiais žmonėmis, aktoriais, menininkais, Svirno galerijoje galima įsigyti meno kūrinių. Čia jungiame kultūrą su išskirtiniu, savitu gyvenimo stiliumi. Pirmą kartą regione 2017m. įvyko Pažaislio muzikos festivalio koncertas, Akmenėlių dvaras tapo šio festivalio vieta. Stengiamės, kad kartą atvykę, šios vietos nepamirštumėte niekada!
daugiau

Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Vytauto paminklas Betygaloje

Raseinių r.
1930 m. minint Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Vytauto mirties metines visoje Lietuvoje buvo rengiamos procesijos, įvairūs renginiai, statomi paminklai. Tai metais ir Betygala pasipuošė Vytauto paminklu, kurį sukūrė skulptorius P. Aleksandravičius.
daugiau

Vydūno muziejus

Šilutės r.
Buvusioje Kintų parapijos pradžios mokykloje 1994 m. įkurtas Vydūno muziejus. Muziejuje saugomas lietuvių rašytojo, filosofo, Mažosios Lietuvos kultūros veikėjo Vydūno (Vilhelmo Storosto) gyvenimo ir kūrybos palikimas: knygos, laiškai, fotografijos ir unikalioji arfa.
daugiau

Aviacijos muziejus. Lakūno Stasio Girėno gimtinė Vytogaloje

Šilalės r.
Paminklinėje teritorijoje esančioje klėtelėje ir atstatytame gyvenamajame name įkurtas memorialinis lakūno muziejus. Čia kiekvienas metais vyksta Dariaus ir Girėno skrydžio per Atlantą paminėjimai, įvairios varžybos ir kiti renginiai.
daugiau

Vidiškių dvaras

Ignalinos r.
Klasicizmo stiliaus Vidiškių dvaro rūmų ansamblis - atgimęs XIX a. Rytų Aukštaitijos perlas. Vidiškių dvaras atveria savo duris branginantiems istoriją ir vertinantiems prabangą. Organizuojami kultūriniai, pramoginiai, meniniai renginiai. XIX a. stiliumi atkurtas erdvus holas, pora ištaigingų pokylių salių, autentiškai įrengti 20 svečių kambarių, jauki biblioteka.
daugiau

Radviliškio miesto kultūros ir poilsio parkas

Radviliškis
Parką puošia įvairių medžio drožėjų plenerų skulptūros, įrengti lauko treniruokliai, daugoiafunkcinė vaikų žaidimo aikštelė, ekstremalaus sporto megėjams skirtos rampos važinėjimui riedučiais, riedlentėmis, bmx dviračiais.
daugiau

Adomo Petrausko muziejus ir Uoginių kaimo amatų centras

Kupiškio r.
Gimė A. Petrauskas 1914 m. spalio 6 d. Uoginių kaime, Kupiškio rajone. Mokėsi Uoginių pradinėje mokykloje, kur baigė 4 klases, talkino tėvui ūkio darbuose, nuo 13 metų giedojo Antašavos bažnyčios chore, dalyvavo saviveikloje, domėjosi kraštotyra. Atitarnavęs ulonų armijoje, Adomas vėl grįžo į tėviškę, kur prie šimtamečių ąžuolų ir netoliese esančio Pyvesos upelio, praleido visus savo 90 gyvenimo metų.
daugiau

Simono Daukanto memorialinis muziejus

Akmenės r.
Papilė didžiuojasi ne tik gamtos, istorijos ir kultūros lobiais, bet ir iškiliomis asmenybėmis, iš kurių bemaž daugiausia Lietuvos labui nuveikęs yra Simonas Daukantas. Šio pirmojo Lietuvos istoriją lietuvių kalba parašiusio istoriko garbei 1986 m. spalio 27 d. Papilėje, buvusioje Ignoto Vaišvilos altarijoje, įsteigtas Simono Daukanto atminimo muziejus, kurio steigėjas – Akmenės rajono savivaldybė.
daugiau

Rašytojo Tomo Manno memorialinis muziejus

Neringa
Rašytojo Thomo Manno memorialinis muziejus yra vienas labiausiai lankomų muziejų Vakarų Lietuvoje.1929-1930 m. Nidoje ant Uošvės kalno pagal architekto Herberto Reissmanno projektą buvo pastatytas vasarnamis, kuriame rašytojas Thomas Mannas su šeima praleido tris vasaras (1930-1932 m.).
daugiau

Kintų Vydūno kultūros centras

Šilutės r.
Vydūno kultūros centras įsikūręs 1705 m. statytoje buvusioje Kintų parapijos pradinėje mokykloje, kurioje 1888 – 1892 m. mokytojavo ir gyveno žymus Mažosios Lietuvos kultūros veikėjas, filosofas ir mokytojas Vilhelmas Storosta – Vydūnas .
daugiau

Kauno Šv. Jurgio Kankinio bažnyčia

Kaunas
Viena seniausių Kauno bažnyčių ir vienuolynas Kaune pradėti statyti apie 1492-uosius, o užbaigti apie 1502 m. (1504 m. ), kai kurių istorikų teigimu – 1512–1513 m. Manoma, jog bažnyčios architektas buvo Mykolas Enkingeris (Dancingas), tas pats, kuris kūrė Šv. Onos ir Bernardinų bažnyčias Vilniuje. Statė gvardijonai. Tai buvo vienas didžiausių (be pilies) mūro pastatų kompleksas Kaune.
daugiau

Zarasų krašto muziejus

Zarasai
Apsilankę muziejuje galėsite apžiūrėti ekspozicijose įamžintą krašto istoriją, senus dokumentus, žvejybos ir medžioklės įrankius bei trofėjus, bažnytinę literatūrą, rūbus, kraštiečio dailininko M. Šileikio darbus, sakralines skulptūras, kraštui būdingų senovinių audinių ir lovatiesių pavyzdžius.
daugiau

Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejus

Šilalė
Šiuo metu Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejaus fonduose yra virš 19 000 eksponatų. Muziejuje eksponuojama apie 600 archeologijos ir etnografijos eksponatų. Kitos muziejinės vertybės saugomos saugykloje. Muziejaus parodų salėse rengiamos tautodailininkų, kitų menininkų bei mokinių parodos.
daugiau
  Viso: 61